Daina „Motinų malda“ tampa jų himnu.

Neseniai įvykęs nedidelis stebuklas taip ir liko beveik nepastebėtas. Žiniasklaida visiškai ignoravo faktą, kad tūkstančiai žydžių, musulmonių ir krikščionių moterų kartu žygiavo per Izraelį, reikalaudamos taikos.

Šiomis dienomis kartu su Izraelio atlikėja Yael Deckelbaum jos įrašė dainą „Motinų malda“, kurioje trijų monastinių religijų atstovės, savo tikėjimo tėvu laikančios Abraomą, teigia, kad taika ne tik įmanoma, – ji yra pirmiausia ir svarbiausia pareiga.

Jas visas sujungia judėjimas, pavadintas „Moterys vykdo taiką“ („Women Wage Peace“), kuris kilo po pirmojo smurto proveržio tarp izraeliečių ir palestiniečių.

Šiame kontekste 2016 m. spalį žydės ir arabės moterys inicijavo „Vilties maršo“ projektą, kurio vienoje iš pagrindinių demonstracijų dalyvavo daugiau nei 4 000 moterų (pusė jų izraelitės, pusė – palestinietės) Qasr el Yahud mieste, esančiame į šiaurę nuo Negyvosios jūros regiono.

Tuo pačiu metu kitos 15 000 moterų reikalavo taikos priešais Palestinos ir Izraelio premjerų rezidencijas.

Šiuose maršuose dalyvavo Leymah Gbowee, 2011 metais apdovanota Nobelio taikos premija už savo indėlį nutraukiant pilietinį karą Liberijoje.

Šiame vaizdo klipe dar kartą matome, kaip moterys – ir ypač motinos – yra labiausiai neįtikėtinas taikos šaltinis konfliktų sūkury.

Pagal Aletheia.org

Bernardinai.TV