Gintaras Ignatavičius

„Duodantysis laimi“, – sako naujasis ciklo „Gyvi žmonės“ herojus Gintaras Ignatavičius, vadovavęs, o šiuo metu atsakingas už mentorystę BNI (Business Network International) Vilniaus Amber skyriuje. Lietuviškai ši tarptautinė organizacija vadinama Verslo rekomendacijų organizacija (verslo tinklaveikos susitikimai). Jos tinklą sudaro 7300 skyrių, esančių 73-jose pasaulio šalyse, ji vienija per 200 000 narių. Lietuvoje BNI buvo įkurta 2014 m. 10-čiai šiuo metu veikiančių skyrių priklauso 450 narių. Kiekvieną trečiadienį BNI Amber skyriaus nariai renkasi į tradicinius verslo pusryčius, kurių metu dalinamasi rekomendacijomis, verslo aktualijomis, naujienomis, patirtimi, kontaktais, pristatomi svečiai. „Neįsivaizduoju savo gyvenimo be šių trečiadienių rytų“, – sako Gintaras, kurio kasdienė veikla susijusi su pagalba verslininkams.

Kas yra BNI? Kas, kur ir kada įkūrė šią organizaciją? Kada sužinojote apie ją?

BNI 1984 m. įkūrė dr. Ivanas Misneris, sugalvojęs, kad verslas gali būti kuriamas kitaip. Šios organizacijos filosofija telpa į du žodžius – „Givers Gain“ (laimi besidalinantieji). Daktaras I. Misneris teigia, kad tokiu būdu mes galime pakeisti pasaulio verslo taisykles. Atrodytų, kad verslas lyg ir siekia gauti, o čia vyksta dalinimasis… Tačiau tik pradėjęs dalintis gali pastebėti, kad vyksta stebuklai. Lietuvos BNI narių tarpusavyje generuojama apyvarta apskaičiuojama pinigais – šiandien skaičiuojame, kad sugeneruota daugiau nei 39 mln. eurų apyvartos! Apie BNI organizaciją sužinojau iš savo bičiulio 2014 m. pavasarį, o 2014-ųjų rugsėjį prisijungiau prie BNI su savo mokymų ir konsultacijų verslu. Beveik pusantrų metų į BNI važinėjau iš kito miesto, kol galiausiai su visa šeima persikėlėme gyventi į Vilnių. Buvo verta!

Jūsų organizacijos nariai labai pozityvūs – jie dalijasi savo kontaktais, padeda vieni kitiems surasti jų verslui reikalingų žmonių visame pasaulyje. Kuo svarbus tarpusavio pasitikėjimas? Ką jis duoda Jūsų skyriaus nariams?

Ateidami žmonės dalijasi savo turimais kontaktais. Kiekvienas pateikia bent 10 kontaktų. Savo skyriuje turime 32 narius, o tai reiškia, kad turime mažiausiai 320 kontaktų! Verslas prasideda nuo klausimo, kuo galiu tau padėti. Taip, pasitikėjimas labai svarbu. Jei jo nėra, nėra ir pagalbos kito verslui. Pasitikėjimą reikia nuolat kurti. Viename skyriuje esanti tik viena verslo kategorija leidžia atsirinkti geriausių atstovų, tuomet išvengiama konkurencijos. Pasak dr. I. Misnerio, verslas pirmiausia prasideda nuo matomumo, kai visi susitinka tame pačiame klube. Antras dalykas, kuris labai svarbus – pasitikėjimas, reputacija, klientų nuomonė. Galiausiai ir pelningumas, kuris neįmanomas be matomumo ir pasitikėjimo. Ši formulė labai gražiai veikia. Mes patys vertiname savo efektyvumą, rezultatus, veiklą. Pastebime tai, kad geriau sekasi tiems, kurie labiau įsitraukę. Svarbūs yra ir individualūs susitikimai – vienas su vienu. Svarbu sužinoti vienam apie kitą, sužinoti silpnąsias, stipriąsias savybes. Susitinkama bent kartą per ketvirtį, tačiau būna, kad ir kartą per mėnesį ar net savaitę. Svarbiausia – ne skaičius, o tai, ar pažįstame savo klubą, jo narius.

Turime laisvų verslo kategorijų, kuriomis norime papildyti savo skyrių. Tą paviešiname socialiniuose tinkluose, taip pat per savo narius. Mums reikia verslo procesų konsultantų, NT (nekilnojamojo turto) pardavėjų, komercinio NT brokerių, personalo paieškos bei atrankos atstovų. Reikia ir restoranų atstovų, fotografo, sveikos mitybos specialisto ar sporto klubo, šokių studijos atstovų, mielai juos pasikviestume į savo skyrių. Norėtume turėti daugiau kaip 45 narius savo skyriuje. Esu pastebėjęs, kad pradžioje skyriai auga, tačiau vėliau įvyksta ir pokyčių skyriuose, vieni nariai ateina, kiti išeina. Vieni labai aktyvūs, kiti – mažiau. Mūsų skyriuje verslo pulsas palaikomas nuolat, verslo pusryčiai vyksta kiekvieną trečiadienį. Šie verslo tinklaveikos susitikimai, verslo pusryčiai – kaip energijos perkrovimas, geras ryto šurmulys, jų metu sužinome, kas su kokiais klientais dirba, kas pasikeitė, kas naujo įvyko verslo aplinkoje. Tai verslininkų susitikimo, rekomendacijų keitimosi vieta, esame vienas kito pardavėjai, konsultantai, rekomendacijų partneriai.

Ar savo nariams organizuojate mokymus?

Taip, aš esu BNI Lietuva prezentavimo mokymų treneris. Vedu prezentavimo mokymus, kuriuose padedu BNI organizacijos nariams sukurti trumpų ir įsimintinų savo verslo prisistatymų, spalvingų verslo pristatymo žinučių, sugalvoti raktinių verslo išskirtinumo žodžių. Padedu sugalvoti, kaip išsiskirti iš aplinkos, kaip komunikuoti, kad nariai klausytųsi, kad pasitikėtų, ir svarbiausia, kad rekomenduotų. Tai BNI mokymai, kurie nariams papildomai nekainuoja, o nariai gauna didžiulę pridėtinę vertę.

Gintarai, papasakokite, kas paskatino Jus aktyviai įsitraukti į tokią veiklą?

2009 m. tapau Tarptautinių jaunimo rūmų (Junior Chamber International) organizacijos, skatinančios jaunus žmones kurti pridėtinę vertę visuomenei, nariu. Man ši organizacija iš pradžių tapo lyg ir poilsiu nuo darbo, lyg ir prasmingu laiko leidimu. JCI buvo įkurta prieš 102 metus, o Lietuvoje ji skaičiuoja jau 25-tus metus. JCI suteikia jauniems žmonėms tobulėjimo galimybių, kurios yra būtinos norint kurti teigiamus pokyčius. Kartu tai yra investicija į jauną žmogų, kad jis norėtų daugiau pasiekti, mokytųsi, nepasiliktų vien tik rutinoje. Savo tikrojo identiteto ieškome keturiose kryptyse. Pirmoji kryptis – lyderystės veikla, antra – socialiniai projektai: viešųjų erdvių gražinimas, gyvenamosios aplinkos tvarkymas. Trečia kryptis – verslo ryšiai, mezgami įvairiuose pasaulio renginiuose, ketvirta kryptis – tarptautinis draugų tinklas. Nuo pačios pradžios buvau aktyvus, ėmiausi mokymų organizavimo veiklos, kviečiau į juos įvairių lektorių. Vėliau pats tapau mokymų treneriu organizacijoje. Man labai patiko tai, ką dariau – stengiausi įkvėpti žmones mokytis. 2011 m. tapau jos prezidentu. Ir dabar ateinantiesiems sakau, kad jie gali įsitraukti tiek, kiek nori. Įsitraukdamas augi ir tobulėji, tada ir kiti pradeda augti. Toji organizacija man ir padėjo atrasti savo kelią – šiandien savo misiją įkvėpti žmones mokytis išpildau savo įkurtoje mokymų ir konsultacijų įmonėje.

JCI veikloje dalyvaujame kartu su žmona Ingrida. Įtraukiame ir savo vaikus kurti gražesnę bendruomenę, kasmet dalyvaujame akcijoje DAROM. Pastebime, vaikai nebemėto šiukšlių, netgi pakelia, nes patys valė aplinką kartu su savo tėvais. Džiaugiuosi, kad tokiu paprastu būdu galima rodyti puikų pavyzdį savo vaikams.

Sakėte, kad baigėte fiziką ir informatiką, o tradiciškai manoma, kad tokie žmonės yra gana uždaro būdo. O jūs, panašu, esate atviras ir bendrauti linkęs žmogus. Atradote save?

Man didelę įtaką padarė fizikos mokytojas, tačiau tuo keliu, deja, nenukeliavau, pasirinkau verslo konsultanto, vadybos praktiko ir lyderystės mokymų trenerio kelią. Gera kurti pridėtinę vertę žmonėms. Tai mane taip įtraukia, kad ir dabar darau tai, ką moku geriausiai, jaučiu, jog viskas eina iš širdies. Įkūriau konsultacinę ir mokymų įmonę „Mokymų akademiją“, padedančią įmonėms, organizacijoms siekti rezultatų įkvepiant ir ugdant jose dirbančius žmones. Juokauju su draugais, kad radau mėgstamą veiklą ir tarsi nuo tos dienos nebedirbu. O jei rimtai, tai nieko nenoriu keisti – esu savo kelyje ir labai mėgstu tai, ką darau. Linkiu visiems būti aktyviems, ieškoti visuomeninių organizacijų, kur galima įgauti drąsos, palaikymo, pozityvumo. To šiandien labiausiai trūksta žmonėms!