Organizatorių nuotrauka

Penktadienį baigėsi dvi dienas Trakų rajone vykęs ketvirtasis Vilniaus Rusijos forumas. Renginyje dalyvavo daugiau kaip 100 pilietinės visuomenės atstovų, akademikų, politikų, žurnalistų iš Rusijos, Lietuvos ir kitų Vakarų valstybių, rašoma Užsienio reikalų ministerijos išplatintame pranešime spaudai.

Tarp renginio svečių – ilgus metus kalintas Michailas Chodorkovskis, dukart dėl apnuodijimo ligoninėje atsidūręs Vladimiras Kara-Murza, nužudytųjų Aleksandras Litvinenko našlė ir Boriso Nemcovo dukra bei jų bendražygiai.

„Mums labai svarbu, kad Lietuvoje gali susirinkti tie, kuriems rūpi Rusijos ateitis bei atvirai apie tai diskutuoti. Dialogas su Rusijos pilietine visuomene primena, kad Rusija nėra tik jos oficiali valdžia. Džiaugiuosi turininga diskusija, tuo, kas čia vyksta ir tai tęsime ateityje“, – sakė L. Linkevičius.

Forumo metu diskutuota apie Rusijos visuomenės nuotaikas, žmogaus teisių padėtį, šalies raidos perspektyvas, Rusijos ir Vakarų santykius, 2018 m. vyksiančius Rusijos prezidento rinkimus. Daug dėmesio skirta Rusijos vykdomai agresyviai propagandos kampanijai Vakarų šalyse.

Vilniaus Rusijos Forumas rengiamas Užsienio reikalų ministerijai bendradarbiaujant su Rytų Europos studijų centru ir Tarptautiniu rinkimų tyrimų centru nuo 2013 metų.

lrt