Birželio 23–25 d. vyks jau 8-osios Lietuvos jaunimo dienos (LJD), kurių tema – „Tiesa padarys jus laisvus“ (Jn 8, 32). Šiais metais iš visos Lietuvos kampelių tikintis jaunimas suplūs į Vilnių kartu ieškoti tiesos ir laisvės. Tad ko laukti dalyviams?

Pirmoji renginio dalis – Akademinė diena, skirta studijuojančiam ir studijas baigusiam jaunimui, nors ir prasidės 15 val. popiet, tikrai greitai neprabėgs, nes lauks nemažai įdomių įvykių, o ištvermingiausiems tęsis net iki 7 val. ryto. Užsiregistravę dalyviai galės pasiklausyti įvairių visuomenės veikėjų paskaitų: tarp jų bus ir vienas žymiausių Lietuvos egzorcistų, karo kapelionas ir VDU dėstytojas Arnoldas Valkauskas, taip pat filosofas ir Seimo narys Mantas Adomėnas, teisininkas ir Ateitininkų federacijos pirmininkas Vygantas Malinauskas, gydytoja chirurgė doc. dr. Nijolė Liobikienė bei kt. Po paskatų ir vakarienės vyks vakaro koncertas, kuriame pasirodys muzikos mokytojas, modernaus folkloro ansamblio ir liaudiškos muzikos kapelijų meno vadovas Česlovas Kriščiūnas bei muzikinės grupės Bjelle ir Saulės kliošas. Po koncerto Šv. Kazimiero bažnyčioje vyks Adoracija, kuri truks net iki 7 val. ryto, taip pat bus galimybė dalyvauti orientaciniame žaidime po naktinį Vilnių, žaisti protmūšyje „Domus Maria“ viešbučio didžiojoje salėje bei žiūrėti filmą po atviru dangumi.

Antrąją dieną prie studentų prisijungs ir kiti LJD dalyviai iš visos Lietuvos. Šeštadienį bus dar daugiau susitikimų, reginių, laiko švęstii ir laiko sau. Po registracijos, kuri vyks nuo 8.00 val. „Siemens“ arenos prieigose, švęsime LJD’2017 atidarymą. „Siemens“ arenoje 11 val. matysime šokio spektaklį, padėsiantį apmąstyti įvairias laisvės formas ir mus įkalinančius pasirinkimus. Vėliau vyks džiaugsminga šventė su Linu Adomaičiu, Edgaru Lubiu bei grupe „Kūjeliai“, muzikantai ne tik koncertuos, bet taip pat pasakos apie savo susitikimus su Dievu. Atidarymą vainikuos bendra malda ir LJD choro giesmės.

Po pietų pertraukos, nuo 15 val., vyks teminiai užsiėmimai. Kiekvienas jų savaip domins dalyvius: vyks paskaitos apie moters vaidmenį Bažnyčioje, Teologijos fakultetas klaus, kodėl verta studijuoti teologiją, o su interneto dienraščiu „Bernardinai.lt“ ieškosime tiesos žiniasklaidoje. Taip pat savo programas bus paruošę pranciškonai, šeimos centras, LJD choras, Lenkijos institutas bei lauks užsiėmimas, skirtas kurtiesiems. Vakaro programoje numatytas Gailestingumo ir šlovinimo vakaras „Siemens“ arenoje. Jo metu vyks Adoracija, Gailestingumo pamaldos, kurių metu vyskupai ir kunigai klausys išpažinčių ir lauks tų, kurie tiesiog norės pasikalbėti apie savo kelionę su Dievu. Po Gailestingumo vakaro prasidės tikra šlovinimo puota su svečiu iš Jungtinės Karalystės, krikščioniškam pasauliui gerai žinomu dainininku Martinu Smithu. Jis jau 25 metus yra krikščioniškos muzikos kūrėjas ir atlikėjas, užsiimantis ne tik muzikine, bet ir labdaringa veikla – 2008 m. įkūrė „Compassion art“ labdaringą organizaciją.

Trečią ir paskutinę renginio dieną laukia šventė prie Baltojo tilto. Joje veiksmo išties netrūks. Koncertuos grupės „Kam“, „Chebra“, „Kūjeliai“, Mantas Jankavičius bei LJD šlovinimo choras. Taip pat savo programą pateiks ir kurtieji, o pasiilgusieji prasmingų pokalbių galės užsukti į gyvąją biblioteką, kur vyks susitikimai su įdomiais žmonėmis. Na, o šventės dirbtuvėse galėsite pasigaminti aitvarų, apyrankių, žvakių ir kitų mielų priminimų apie didžiausią metų Jaunimo šventę. Norintieji aktyviai praleisti laiką galės žaisti įvairius sportinius žaidimus: krepšinį, tinklinį, kvadratą, frizbį ir t. t. O jeigu dar kam trūks veiksmo galės linksmintis kartu su cirko artistais, pūsti burbulus, lankstyti balionus, žaisti didelėmis šaškėmis ar užsiimti kokia kita smagia veikla.

LJD’2017 baigsis ypatingu įvykiu – garbingojo Teofiliaus Matulionio beatifikacijos iškilme. 14 val. jaunimas prisijungs prie likusios katalikų bendruomenės Vilniaus katedros aikštėje, ir visi kartu švęsime šv. Mišias. Daugiau informacijos apie LJD’2017 programą galite rasti internetinėje svetainėje www.jaunimodienos.lt.