EPA nuotrauka

Briuselyje pirmadienį prasideda derybos dėl Jungtinės Karalystės išstojimo iš Europos Sąjungos sąlygų. Prie derybų stalo sės vadinamojo „Brexito“ sekretorius Davidas Davisas ir vyriausiasis Europos Sąjungos derybininkas Michelis Barnier.

Pirmiausiai derybininkai turėtų aptarti Jungtinėje Karalystėje gyvenančių Europos Sąjungos piliečių teises, bei britų teisę pasilikti kitose Bendrijos šalyse. Tikimasi, kad pirmo susitikimo metu taip pat bus bandoma susitarti, kokią sumą į Europos Sąjungos biudžetą už išstojimą turės sumokėti Britanija. 

Nors konservatoriai prarado daugumą parlamente po neseniai vykusių rinkimų, šalies premjerė Theresa May sieks visiško atsiskyrimo nuo Europos Sąjungos. Konservatoriai nori pasitraukti iš bendrosios rinkos bei atsisakyti laisvo asmenų judėjimo. Ekspertai abejoja, ar mažumos vyriausybei pavyks įvykdyti šį planą, nes jis pakenktų šalies ekonominei situacijai. 

Šią savaitę vyksiančio Europos Sąjungos viršūnių susitikimo metu bus aptarti migracijos ir saugumo bendradarbiavimo klausimai po Britanijos pasitraukimo iš bendrijos.


lrt