Nuotraukos autorė Giedrė Povilaitytė

Su Paulina pirmąkart šnektelėjome trumpai, kai LJD komunikacijos komanda rengė trumpą vaizdo interviu. Tąkart sutarėme, kad į popierinį interviu ji atsakys raštu. Labai kukli, paprasta ir kupina džiaugsmo mergina dalinasi savo įspūdžiais apie muziką, kūrybą, tikėjimą ir Jaunimo dienas. LJD himno įraše skamba būtebt jos balsas. Susipažinkim!

Esi jauna atlikėja, žymiojo „X-faktoriaus“ dalyvė, mėgstanti džiazą ir bliuzą, o nuo rudens studijuosianti Škotijos konservatorijoje. Visus šiuos faktus surankiojau internete, bet papasakok, kas tu esi iš tiesų. Kaip prisistatym pirmąkart tave sutikusiam žmogui?

Esu žmogus, vertinantis tikrumą. Gyvenimą matau galbūt kiek kitaip nei kiti, nes mano pasaulyje net šlamantys medžio lapai kalba.

O kaip muzika atsidūrė tavo gyvenime? Nuo vaikystės svajojai tapti dainininke?

Nesu tikra, kaip ji atsirado mano gyvenime, tai greičiausiai jau seniai buvo nuspręsta iš aukščiau. Nors dar nemokėjau vaikščioti ir kalbėti, jutau, kad muzikos ritmas jau gyveno manyje. Atsigręžusi į vaikystę, prisimenu, kad svajojau tapti dainininke, bet apie dainininkus galvojau kitaip nei dabar. Tada man atrodė, kad jiems svarbiausia žinomumas. Tačiau dabar suprantu, kad tai visiškai nesvarbu. Šiandieną tikru dainininku laikau žmogų, kuris pasitelkdamas kūrybą nieko neapgauna ir siekia tikrumo.

Šiemet esi Lietuvos jaunimo dienų dalis. Tavo balsu skamba LJD himnas, daugelis jaunuolių jį jau dabar atlieka klausydamiesi per „YouTube“. Kaip jis pateko į tavo akiratį ir kodėl sutikai dalyvauti?

Gavau pasiūlymą atlikti šį himną, tad nemačiau priežasties nesutikti. Kadangi esu labai tikinti, nesunku buvo jį suprasti bei perduoti žinutę kitiems.

Nuotraukų autorė Giedrė Povilaitytė

Kaip manai, kokią žinią neša šių metų LJD himnas? Ką jis tau reiškia?

Kad žmonės padėtų vienas kitam su Dievo pagalba. Man šis himnas reiškia vienybę, todėl jį dainuodama jutau stiprų ryšį tarp žmogaus ir Dievo.

LJD yra Katalikų Bažnyčios renginys. Papasakok, kaip tu jį matai?

Manau, LJD yra puikus laikas sujungti kiekvieno žmogaus tikėjimą. Man šis festivalis asocijuojasi su vienybe. Dievo vaikai susiburia minioje ir šlovina jį drauge. Tikėjimas virsta tikra atomine gėrio bomba, nes vienoje vietoje susiburia tiek tikinčių ir mylinčių širdžių.

Kaip manai, koks meno / kūrybos ir tikėjimo santykis? Ar tikėjimas / religija dalyvauja mene ir kūryboje?

Mano gyvenime religija ir kūryba yra neatsiejami dalykai. Tikėjimas man labai padeda kurti, atsirasti naujų spalvų muzikai. Kartais per muziką aš meldžiuosi, dainuodama įsivaizduoju, kad dainuoju tik Dievui, taip nuslūgsta visas jaudulys ir baimės. Tikėjimas, kaip ir muzika, yra laisvė, kurioje neegzistuoja jokia riba, jokios taisyklės, tuo menas su tikėjimu tampa panašūs.

Kokie tavo tolesni kaip atlikėjos planai?

Žinoma, svajoju apie stulbinančią muzikinę karjerą, todėl nuo rudens išvažiuoju į užsienį, kad išmokčiau kažko naujo, pasisemčiau idėjų kūrybai. Trokštu kurti, dainuoti, vaidinti, rašyti knygas, suktis meno akiratyje, nes tai – mano gyvenimas.

Asmeninio archyvo nuotrauka

Kokį keisčiausią klausimą esi gavusi apie LJD?

Šis klausimas yra keisčiausias, nes keistesnio iki šiol nebuvau gavus apie LJD.

Dėl kokių priežasčių kviestum jaunus žmones dalyvauti Jaunimo dienose. Tikiu, kad tai, kas paskatino tave prisijungti prie šio nuotykio, galėtų paskatinti ir kitus.

Žmonės dažnai susigyvena su rutina, palieka svarbiausius dalykus užnugaryje, iškeldami laikinus dalykus į priekį. Todėl man LJD yra galimybė sugrįžti į tinkamą kelią, suprasti, kas gyvenime svarbiausia.

Kalbino Karolina Repečkaitė

LJD himno tekstas

Jėzaus laisvėje

Žmogus be laisvės – žmogus be tiesos.
Žmogus be Dievo – žmogus be žmogaus.
Klausyk! Jis kviečia! Matyk širdimi! Pasaulį keičia.
Ar tuo tiki?

Tu pamatyk save tiesoje,
Tu pastebėk kitą tamsoje.
Ištiesk rankas ir pradėk tarnaut Jėzaus laisvėje!

Kas esu aš? Kas esi Tu?
Jėzau, atverk akis, kad regėčiau.
Meile, augink sparnus, kad tikėčiau, Pasirinkčiau ir padėčiau.
Visiems kas trokšta Tave nunešiu.
Ar pasiruošęs?
Atėjo metas!

Pamatyt save tiesoje, Pastebėt kitą tamsoje.
Ištiest rankas ir pradėt tarnaut Jėzaus laisvėje!

Tu pamatyk save tiesoje, Tu pastebėk kitą tamsoje.
Ištiesk rankas ir pradėk tarnaut
Jėzaus laisvėje!

Tavo rankos – mano rankos.
Tavo meilė – mūsų meilė.
Tavo Žodis – laisvės matas.
Žmogus ir Dievas – vienas kelias!

Tu pamatyk save tiesoje, Tu pastebėk kitą tamsoje.
Ištiesk rankas ir pradėk tarnaut
Jėzaus laisvėje! ////2x


Muzika ir žodžiai – Nukryžiuotojo Jėzaus seserys,
Gieda – Paulina Paulauskaitė
Muzikos bendraautorius, aranžuotės kūrėjas – Marius Leskauskas