Pristatome naujausių knygų vaikams apžvalgos 3-iąją dalį.

Kazys Saja „Noras, kuris dar išsipildys“. Vilnius: „Alma littera“, 2017 m.

Pirmieji gerai žinomo autoriaus knygos puslapiai dvelkia šviesa ir ramybe. Verčiant puslapius toliau, užslenka liūdesys, nerimas, nusivylimas ir bejėgiškumo jausmas, tačiau visada lieka šviesos spindulys – viltis, kad viskas galiausiai bus gerai.

Ši knyga – tai istorijos apie vaikus, užaugusius tiek, kad jiems ima rūpėti patys rimčiausi ir giliausi klausimai apie nuojautą, materiją, energiją ir sąmonę, apie tai, kas yra ir kas nėra laimė, apie dilemą, kas geriau – viskuo tikėti ar abejoti.

Herojai ir siužetai atrodo labiausiai artimi todėl, kad veiksmas vyksta šiandien, ir amžinieji kausimai narpliojami mums pažįstamoje kasdienybėje. Didysis knygos lobis – kad kaskart, perskaičius apsakymą, tarytum lieki be atsakymo, bet su jo nuojauta.

Šie apsakymai puikiai tinka tiems, kurie mokosi mąstyti ir nevengia leistis į diskusijas su draugu ar pačiu savimi.

Tom Percival „Mažieji herojai. Džino užkeikimas“. Vilnius: „Alma littera“, 2017 m. Vertė Dalia Judita Vabalienė.

Tai įtraukianti nuotykių istorija stebuklingame pasaulyje, kur susitinka gėris ir blogis, kur dar kartą išbandomos vertybės: draugystė, ištikimybė, teisingumas.

Nuotykis veja nuotykį, keblią situaciją keičia dar keblesnė, o draugystė ir pasitikėjimas išbandomi sunkumais ir situacijomis, rodos, be išeities. Gerai, kad herojų nežemiškos galios, burtai, užkeikimai ir įvairiausi istorijos vingiai leidžia iš naujo patikėti, kad išeitis visada yra!

Knygą rekomenduoju jauniesiems skaitytojams, tačiau tingų vasaros savaitgalį gali sudominti ir vyresnio amžiaus žmogų.

Maurice Sendak „Kur gyvena pabaisos“. Vilnius: VšĮ „Laikas skaityti“, 2017 m. Iš anglų kalbos vertė Violeta Palčinskaitė.

Tai knygelė, leidžianti patikėti, kad viskas įmanoma.

Kad pabaisos, jeigu jų nebijai, gyvena labai toli – taip toli, kaip metų kelionė; Kad panorėjęs gali tapti net visų pabaisų karaliumi, o pasijutęs labai vienišas visuomet gali grįžti pas tuos, kurie tave myli, tiesiog sekdamas namų kvapą.

Visai nedaug žodžių, tačiau užburiančios iliustracijos. Puiki knyga tiek pradedančiajam raidelių dėliotojui, tiek kuriančiam iš paveikslėlių.