Jau dvi dienos, kai Vilniuje daug smalsių, draugiškų ir gerai nusiteikusių savanorių. LJD komunikacijos savanorės Indrė ir Aistė pakalbino septynis jaunus žmones, kurie stengsis sukurti šventę visiems.

Greta iš Kauno savanoriauja trečią kartą

Jaučiu, kad savanoriavimas tampa tradicija, nes būtų labai gaila tiesiog dalyvauti, žiūrėti, kaip kiti savanoriauja... aš labai pavydėčiau! Labai gera patirti bendrystę tarp jaunimo. Ši patirtis nėra labai dažna, kai tiek daug jaunimo susirenka į vieną vietą ir visi dėl Jėzaus – Jėzus yra centras. Tai yra liudijimas. Evangelizacija visiems. Į Šv. Kazimiero bažnyčią atėję turistai mato, kiek daug jaunimo bažnyčioje, ir tai yra gražu! Savanoriauju, kad išeičiau iš savo komforto zonos! Kad kažką daryčiau dėl kito, tarnaučiau, truputį pamirščiau save. Kaip mums sakė per mokymus: „Pamiršti save ir gyventi dėl kito šias dienas.“ Bent truputėlį. Per šias LJD norėčiau dvasinio potyrio, apreiškimo iš Dievo! (juokiasi). Iš tikrųjų norėčiau suprasti, kas yra tiesa. Na, aišku, gal tai nėra taip lengva, bet norėčiau išsiaiškinti, kas yra tiesa, ką Dievas nori mums pasakyti.

Saulė iš Vilniaus savanoriauja pirmą kartą

Savanoriauju, nes dar niekada nebuvau to pasirinkusi ir jaučiausi subrendusi tarnauti kitam, nes man atrodo, jog tada gali daugiau pasiimti ir imti naudos ne tik sau, bet duoti jos ir kitam. Jaučiuosi pati iš tikėjimo pasisėmusi tiek, kad galėčiau kažką iš duoti ir kitiems. Tikiuosi išsinešti didžiulį bendrystės ir džiaugsmo jausmą. O kitiems savanoriams norėčiau palinkėti nebijoti aukotis dėl kitų ir būti šimtu procentų!

Ugnė iš Kaišiadorių savanoriauja pirmą kartą

Labai džiugu matyti tiek daug gražių žmonių, prie kurių priėjus tiesiog labai smagu šypsotis – jie šypsosi tau! Praeitą kartą, kai buvau Jaunimo dienose, mačiau labai daug savanorių. Jie atrodė tokie linksmi ir smagūs. Pagalvojau, kad ir aš norėčiau būti tokia! Todėl šiais metais nusprendžiau ir tapti savanore. Kadangi esu maitinimo grupelėje, yra galimybė, jog važiuosime gaminti maisto kartu su kareiviais, tad labai tikiuosi išmokti gaminti tokią pat skanią košę kaip jie! Taip pat viliuosi, kad visos Jaunimo dienos praeis sklandžiai, kad susipažinsiu su daug žmonių ir priartėsiu arčiau Dievo. Jaunimo dienų savanoriams linkiu nenusimesti savo šypsenos ir būti tokiems pat smagiems, kokie yra dabar.

Gabrielė iš Marijampolės savanoriauja antrą kartą

Pirmą kartą Šventoji Dvasia labai kvietė savanoriauti, tiesiog jaučiau, kad man labai reikia ten būti. O dabar tiesiog – inercijos būdu. Reikia ir einu! Tiesiog! Aš kaip tik šnekėjau su viena mergina ir jai sakiau taip: jeigu tu galvoji, ar savanoriauti, tai pirmiausia pildyk anketą kuo greičiau! Per daug negalvok. Jeigu jauti vidinį pojūtį, kuris tave skatina tai daryti, reikia taip ir daryti! Nes po to gali gailėtis. O kitiems savanoriams norėčiau palinkėti meilės sau. Meilės sau man trūksta, dėl to to linkiu to ir kitiems!

Paulina iš Lazdijų savanoriauja pirmą kartą

Jau pirmose LJD, kuriose dalyvavau, susižavėjau besišypsančiais ir tikrai laimingais savanoriais, tad šiemet įgyvendinau savo svajonę savanoriauti. Man patiko, kad organizatoriai patiems savanoriams padarė pramogą: ne tik rūpinasi dalyviais, kad jie būtų laimingi, bet ir pačius savanorius pradžiugino. Pavyzdžiui, man patiko orientacinės varžybos. Nors ir su pačiu miestu nelabai pavyko susipažinti, bet draugų ar bent pažįstamų tikrai buvo galima susirasti. Taip pat smagu, kad nereikėjo vien sėdėti ir klausyti paskaitų, bet buvo galima pasivaikščioti. Dar labai nustebino ir nudžiugino, kad po įvadinės dalies dalino ledus.

Greta iš Daugų (Alytaus r.) savanoriauja pirmą kartą

Savanorystė man yra daug įdomesnė nei dalyvavimas, nes supranti, kiek yra įdėta darbo, kad šventė įvyktų. Čia išsiskiria žmonės, nes visai kitaip bendrauja, jie labai draugiški. Pirmą kartą matomas žmogus be vardo, be profesijos sutinka su šypsena, todėl šūkis „Savanoris – tiesai brolis“ yra labai teisingas. Ryšys tarp savanorių yra labai glaudus. Po orientacinių varžybų jaučiuosi gerai, nieko neskauda, buvo šiek tiek saulės, bet net du vaikinai davė savo kepures. O šiaip Vilnius labai gražus miestas, esu ne vilnietė, todėl čia apsilankyti man yra labai smagu, pamačiau daug įdomių dalykų, man labai patiko.

Domas iš Vilniaus savanoriauja pirmą kartą

Nusprendžiau savanoriauti LJD, nes pagalvojau, kad gyvenime norisi kažką naujo išbandyti, ne tik vienoje srityje savanoriauti. Teko susipažinti su naujais žmonėmis, suprasti, ką kiekvienam žmogui reiškia sąvoka savanoris, sužinoti, kodėl kiti čia savanoriauja. Tiesiog labai malonu ir šilta, kad tiek daug žmonių atvyko, kad jaunimas suinteresuotas. Man tai patinka, nes šiuolaikinis jaunimas labiau linkęs sėdėti prie kompiuterio, todėl smagu, kad yra tokių jaunų žmonių, kurie nebijo bendrauti, sugeba atvirai su nepažįstamu žmogumi kalbėti. Man pačiam teko užkalbinti nepažįstamą, galvojau, kad bus sunku, bet, pasirodo, labai lengva.

Skaityti ir kitus šių autorių tekstus: Aistė Rakauskaitė, Indrė Daukšaitė.