Nuotraukos autorius Mindaugas Vaičiulis

Lietuvos jaunimo dienose 2017 Gailestingumo vakarą užbaigė žymus šlovintojas iš Jungtinės Karalystės, buvusios grupės „Delirious“ narys Martinas Smithas. Kartu su savo dukra Elle bei muzikantų grupe jis šlovino Dievą savo kūrybos dainomis neleisdamas LJD dalyviams ramiai sėdėti savo vietose. Prieš koncertą pakalbinome Martiną ir jo dukrą Elle apie tikėjimą, tiesą ir laivę.

Tai pirmas jūsų vizitas Lietuvoje. Koks jūsų pirmasis įspūdis apie mūsų šalį, jaunimą, bei Lietuvos jaunimo dienų renginį, kuriame koncertuosite?

Martinas: Man didžiulė garbė būti čia, šioje nuostabioje šalyje, sutikti tiek daug nuostabių žmonių. Su grupe labai džiaugiamės būsimu šio vakaro koncertu. Jaučiamės pagerbti, kad buvome pakviesti į šį renginį. Tikimės ir meldžiamės, kad Dievas šįvakar būtų kartu su mumis.

Elle: Labai smagu pirmą kartą lankytis Lietuvoje. Atrodo, kad Lietuvos jaunimo dienos yra labai didelis renginys.

Nuotraukos autorius Adomas Vasiliauskas

Lietuvos jaunimo dienos yra vienas didžiausių Bažnyčios renginių Lietuvoje. Čia susirenka daugybė jaunų žmonių, kurie švenčia savo tikėjimą ir dalijasi juo su kitais, galbūt dar neatradusiais tikėjimo. Koks buvo jūsų kelias į tikėjimą? Elle, žinoma, užaugo tikinčioje šeimoje. Tačiau ką tikėjimas reiškia jūsų gyvenime?

Martinas: Į Dievą įtikėjau dar būdamas mažas. Tačiau gilus ryšys atsirado kai buvau devyniolikos. Labai konkrečiai patyriau Dievą savo gyvenime, pasijutau pripildytas Šventosios Dvasios. Pajutau nenumaldomą Dievo buvimą savo gyvenime, supratau kad Jis mane myli. Supratau, kad Jis nori per mane skelbti Evangeliją žmonėms. Kaip tik tada ėmiau kurti šlovinimo giesmes.

Elle: Manau, kad labai svarbu atrasti tikėjimą savo gyvenime. Labai svarbu atrasti Dievą pačiam sau, nesvarbu koks tėvų tikėjimas. Tikėjimas yra mano gyvenimo esmė. Nemanau, kad galėčiau gyventi be Dievo, ir nemanau, kad be Jo šiandien būčiau tai, kas esu.

Nuotraukos autorius Mindaugas Vaičiulis

Muzika jūsų gyvenime užima svarbią vietą. Ar nuo mažens žinojote, kad norite muzikuoti?

Martinas: Muziką atradau maždaug dvylikos metų, kai pradėjau mokytis groti gitara. Nuo tos akimirkos buvau tuo sužavėtas. Mūsų namuose nebuvo daug muzikos, šeimoje nebuvo muzikantų. Bet pradėjęs mokytis tai labai pamėgau. Kartą vyko jaunimo renginys, kuriame dvi valandas šlovinome Dievą. Mačiau, kaip žmonės šlovina jį, ir supratau, kad tai yra mano pašaukimas – kurti muziką tiek tikintiems, tiek netikintiems žmonėms. Muziką myliu iki šiol, man labai patinka groti. Ji yra mano kraujyje.

Elle: Muzika mūsų namuose buvo visada. Kai dar buvau vaikas, laksčiau po namus dainuodama. Taigi visada mėgau dainuoti, tik ne viešai. Tačiau kai buvau keturiolikos, tėtis pasikvietė mane į sceną, kvietė dainuoti kartu. Pamenu, kaip stovėdama užkulisiuose labai jaudinausi, dėl to net nedainavau į mikrofoną. Tačiau jis visą laiką mane ragino ir drąsino dainuoti su juo. Dabar man labai patinka šlovinti, dainuoti žmonėms.

Nuotraukos autorius Adomas Vasiliauskas

Lietuvos jaunimo dienų 2017 tema yra ištrauka iš Jono evangelijos: „Tiesa padarys jus laisvus“ (Jn 8,31-42). Kaip manote, ar šiandieniniame pasaulyje įmanoma rasti Tiesą? Ką patartumėte jaunimui, ieškančiam tiesos?

Martinas: Dievo žodis – Biblija – yra Tiesa. Tai žodis tapęs kūnu. Skaitydami Bibliją pažįstame Dievo širdies tiesą. Todėl jei norite atrasti tiesą – skaitykite šventąjį Raštą. Dalyvaukite savo bažnyčios veikloje, prisijunkite prie Dievą mylinčių žmonių bendruomenės. Tiesos Instagram‘e nerasite! Ramybę rasite tik Dieve, kaip ir tikrą džiaugsmą bei laimę.

Elle: Dabartiniame pasaulyje yra tiek daug baimės, negatyvumo. Žmonės jaučia nerimą, depresiją. Jie nebežino kas jie yra, ypač jaunimas. Manau, kad Dievas yra išeitis iš viso to. Tikiu, kad jaunimui išgirdus Gerąją Naujieną ir supratus tiesą, jų gyvenimas radikaliai pasikeičia. Tiesą sunku rasti pasaulyje, pripildytame baimės. Tačiau tiesa tikrai yra.

Nuotraukos autorius Mindaugas Vaičiulis

Daugelis žmonių laisvę supranta kaip galėjimą daryti ką tik nori. Kaip jūs suprantate laisvę?

Martinas: Jėzus buvo laisvas. Jam nerūpėjo, ką žmonės apie jį galvoja. Jis neturėjo didelio ego, neturėjo dienotvarkės. Jis tiesiog mylėjo savo Tėvą ir darė tai, ko Dievas iš jo norėjo. Taip paprastai ir laisvai. Manau, kad viskas taip ir turėtų būti. Tikiuosi, šiandien arenoje tuos septynis tūkstančius jaunuolių padrąsinti būti laisviems Kristuje, išsilaisvinti ir džiaugtis gyvenimu.

Elle: Dabartiniame pasaulyje žmonės  tiki, kad būti laisvam reiškia daryti ką nori. Tačiau laisvė yra Jėzuje Kristuje. Jis kiekvienam iš mūsų turi planą. Gyvendami su Juo, kas rytą klausdami Jo, kokia Jo valia, galime būti visiškai laisvi. Gyvendami su Dievu gyvenimo turėsime apsčiai.

Nuotraukos autorius Adomas Vasiliauskas

Kai esate ant scenos, jūsų klauso minia žmonių, turite didžiulę galią juos įkvėpti, padrąsinti. Kokią žinutę norite perduoti tiems keliems tūkstančiams jaunuolių – Lietuvos jaunimo dienų dalyvių?

Martinas: Jei gyvensite su Dievu , jūsų gyvenimas bus nuostabus. Jis jumis rūpinsis. Ne viskas bus tobula, neišvengsite skausmo. Tačiau jei esate Dievo rankose – visa kita bus gerai.

Elle: Norėčiau jiems pasakyti – nebijokite. Dievas yra už viską galingesnis. Jis myli jus tokius, kokie esate. Būkite savimi. Atneškite savo baimę ir gėdą Jam.

Kalbino Monika Vaičiulienė

Nuotraukos autorius Mindaugas Vaičiulis
Nuotraukos autorius Adomas Vasiliauskas
Nuotraukos autorius Mindaugas Vaičiulis