Dmitrijaus Matvejevo nuotr.

Sulig Vilniaus festivalio pabaiga Lietuvos nacionalinė filharmonija savo interneto svetainėje paskelbė 77-ojo sezono rugsėjo–gruodžio mėn. koncertus. Ištikimi ir budrūs lankytojai suskubo rūpintis bilietais, ypač į naujamečius renginius, sezono pradžios bei Vilniaus fortepijono festivalio koncertus. Filharmonija visus ragina nedelsti ir iš anksto įsigyti bilietus. 

77-ąjį koncertų sezoną numatyta pradėti rugsėjo 16 dieną. Filharmonijos Didžiojoje salėje prie vieno ryškiausių mūsų šalies simfoninių kolektyvų – Lietuvos nacionalinio simfoninio orkestro – dirigento pulto stos šio kolektyvo meno vadovas ir vyr. dirigentas Modestas Pitrėnas. Koncerte solo grieš garsus vokiečių violončelininkas Johannesas Moseris. Skambės Edwardo Elgaro ir Gustavo Mahlerio kūrinių programa.

Ypatingo publikos dėmesio visada sulaukia ir Lietuvos kamerinio orkestro koncertų sezono pradžia. Ji numatyta spalio 7-ąją. Su orkestru koncertuos jo meno vadovas, solistas ir dirigentas Sergejus Krylovas, solo arfa skambins Joana Daunytė, dalyvaus ansamblis „Giunter Percussion“. Bus atliekami Wolfgango Amadeaus Mozarto, Josepho Haydno, Leonardo Bernsteino kūriniai.

Iki Naujųjų metų Lietuvos nacionalinė filharmonija publikai parengė per penkiasdešimt originalių programų, skambėsiančių pačioje Filharmonijoje, Taikomosios dailės ir dizaino muziejuje, Šv. Jonų bažnyčioje, Lietuvos mokslų akademijos salėje ir Trakų pilies menėje.

Lapkričio 11–25 d. Filharmonijoje įvyks vienas solidžiausių renginių – Penktasis Vilniaus fortepijono festivalis. Jo meno vadovė pianistė Mūza Rubackytė ketina nustebinti ir pradžiuginti įdomiais susitikimais su mums jau žinomais ir dar negirdėtais pianistais. Šiųmečio festivalio tema – „Pakeleiviai“.

Turtingus 2017-uosius muzikos metus vainikuos tradiciniai Kalėdų muzikos savaitės ir naujamečiai koncertai.

Daugiau informacijos apie koncertus žiūrėkite interneto svetainėje www.filharmonija.lt.