Colleen Hoover „Mes dedame tašką“. Vilnius: „Baltos lankos“, 2017 m. Vertė Laima Pacevičienė.

Ką tik lietuvių kalba pasirodė Colleen Hoover romanas „Mes dedame tašką“, kuris 2016 metais buvo apdovanotas geriausiu „Goodreads“ meilės romanu.

Daug ką apie šią knygą pasako vien autorės dedikacija: „Skiriu tėvui, kuris labai stengėsi nebūti pačiu blogiausiu tėčiu. Ir mamai, kuri rūpinosi, kad tėvo niekada nematytume įniršusio.“ Šia dedikacija C. Hoover dalijasi savo gilia asmenine istorija, kaip jos tėvas rimtai smurtavo prieš motiną iki jų skyrybų. Autorė prisimena, kaip vaikystėje, atsikėlusi iš lovos nuo triukšmo, pamatė savo tėvą sviedžiantį į motiną televizorių ir taip ją sužeidžiantį.

Romanas „Mes dedame tašką“ yra įkvėptas tikrų įvykių, kurie palietė pačią autorę. C. Hoover yra ne kartą komentavusi, kad dalis smurtinių ir kitų įvykių, aprašytų šiame romane, buvo tikrai nutikę jos motinai.

„Mes dedame tašką“ – tai jautrus pasakojimas apie meilę ir pasitikėjimą, apie smurtą šeimoje ir tėvų sprendimus, kurie gali nulemti vaikų gyvenimą. Tai nepaprasta ir gili istorija apie Lilę, sunkią vaikystę turėjusią, tačiau stiprią moterį, kuri priversta iš naujo apmąstyti savo gyvenimą ir kovoti už savo laimę, dėl kurios reikės priimti patį skaudžiausią sprendimą.

Kaip rašo knygų tinklaraštis AESTAS, „tai viena nuoširdžiausių ir labiausiai įkvepiančių istorijų, kokią esu kada nors skaičiusi. Ši knyga pakeis jūsų gyvenimą.“

Knygos autorė Colleen Hoover savo karjerą pradėjo kaip socialinė darbuotoja, o vėliau pasuko rašytojos keliu ir sulaukė didelės sėkmės Amerikoje ir už jos ribų. Kartu su vyru ji įsteigė knygų užsakymo platformą „The Bookworm Box“, o pelną aukoja labdarai. Šiandien autorė ir jos romanas „Mes dedame tašką“ įkvepia daugybę moterų būti stiprioms, kovoti už save ir nepasiduoti susidūrus su bet kokio pobūdžio smurtu.