EPA nuotrauka

Remiantis neseniai atlikta apklausa, didžioji dalis Australijos tikinčiųjų pasisako už tos pačios lyties asmenų santuokos įteisinimą, pranešė dienraštis „Sydney Morning Herald“.

Kampaniją „Taip“ Australijoje palaiko 66 proc. žmonių. Ją remia 79 proc. religijos neišpažįstančių asmenų bei 58 proc. tikinčiųjų. Du trečdaliai šalies katalikų remia vienalytes santuokas legalizuojantį įstatymo projektą. Iš viso Australijoje katalikybę išpažįsta apie 5 milijonai žmonių. Anglikonai, protestantai bei kiti šalies krikščionys su šiuo įstatymų sutinka kiek rečiau — apie 59 proc. Apklausos paklaida skaičiuojant atsakymus tarp skirtingų tikinčiųjų grupių yra gan didelė — 8 proc., o visos apklausos paklaida siekia 3 proc.

Vienalyčių santuokų rėmėjai šios apklausos duomenis naudos ragindami balsuoti už naująjį įstatymo projektą bei nepaisyti Vatikano nuomonės. Lapkričio mėnesį šalyje bus rengiamas patariamo pobūdžio balsavimas paštu.

Apklausa buvo užsakyta Lygybės kampanijos, ją atliko vietos bendrovė, kuri internete apklausė 1000 respondentų. Žmonių buvo klausiama: „Jei reikėtų balsuoti, ar balsuotumėte už vienos lyties santuokos įteisinimą šalyje?“ Atsakymo variantai — taip arba ne.

Vos prieš keletą dienų Australijos vyskupų konferencija pareiškė, kad katalikiškų įstaigų darbuotojai gali būti atleisti už santuoką su tos pačios lyties asmeniu. Kaip praneša katalikiškas amerikiečių porlalas „Crux“, Melburno arkivyskupas Denisas Hartas įspėjo katalikiškų įstaigų darbuotojus, teigdamas, jog jie ir toliau privalės gyventi pagal Bažnyčios mokymą, nepriklausomai nuo būsimo balsavimo padarinių: „Mūsų mokytotai, parapijų darbuotojai privalo išlaikyti katalikišką tikėjimą, o tai, kaip suvokiame santuoką, turi būti pavyzdys.“ 

2014 metais Australijoje buvo atlikta panaši apklausa, tuomet homoseksualų santuokos įteisinimą rėmė 72 proc. šalies gyventojų bei du trečdaliai katalikų.