Nesyk girdėjome popiežiaus Pranciškaus Pasaulio jaunimo dienų metu Lenkijoje išsakytą kvietimą apsiauti žygio batus. T. y. išeiti iš komforto zonos. Šitai padaryti nėra lengva. Priprantame važiuoti autobusu, sėsti į taksi, traukinį, tačiau eiti gali atrodyti be galo sunku. Ir tai gryniausia tiesa. Turime įdėti nemažai pastangų nuolat kelti kojas, gali pradėti lyti, kepinti saulė ar pasitaikyti duobė, kurioje išsisuksime koją. Visgi žengti galima pasitelkus keletą dalykų:

  • Savo kelionę įprasminti;

  • Kartu pasikviesti keliauti draugą;

  • Turėti aiškų tikslą;

  • Apsirūpinti reikiamais dalykais kelionei.

Ką reiškia šie punktai ir kaip jie gali padėti? Atsakymas apačioje:

Aiškus tikslas

Jau ne pirmus (ne antrus, ne trečius ir ne ketvirtus) metus Vilniaus arkivyskupijos jaunimo centras organizuoja piligriminį žygį AUŠROS VARTAI–TRAKAI. Taigi, kelionės tikslas labai aiškus. Žinomi organizatoriai, žinoma susitikimo vieta – stebuklais garsėjanti Aušros vartų koplyčia, žinomas net maršrutas. Toks žinojimas, net jei leidžiamės į avantiūrą, suteikia tam tikrą saugumo jausmą. Beje, šiemet ši kelionė pažymėta ypatinga sukaktimi, nes Trakuose stebuklu garsėjantis paveikslas, prie kurio ir keliausime, lygiai prieš 300 metų buvo vainikuotas popiežiaus dovanota karūna!

Įprasminimas

Piligriminę kelionę nuolat lydi malda – giedamos giesmės, meldžiamasi už miestus bei jų gyventojus, Lentvaryje vyksta adoracija, tačiau ne mažiau svarbi yra ir mūsų pačių intencija. Ką tai reiškia? Piligrimystės pradžioje esame kviečiami prisiminti, už ką norime aukoti nueitus kilometrus, vargą, karštį, bambėjimą ir kitką. Gal už šeimą, mylimąją ar mylimąjį, artimą bičiulį, galbūt mokytoją, sergantį, vienišą, galbūt visą pasaulį? Gal man pačiam reikia priimti svarbų sprendimą, kuris ties kelią į ateitį? Patikėkit, kai pasidaro ypač sunku žengti, jėgų Dievas suteikia žengti toliau, kai prisimename, kodėl tą darome.

Pasikviesti keliauti draugą

Viena iš priežasčių, kodėl man brangi ši piligrimystė – susitikimai. Daug pažįstamų veidų, draugų, vienoje ar kitoje vietoje Dievo padovanotų žmonių gali sutikti būtent čia. Persimesti keliais žodžiais, pasidalinti naujiena ar tiesiog kartu eiti. Net jei nieko nepažįsti (ir jei pažįsti) – pasikviesk draugų. Piligriminiai žygiai stiprina draugystę ir leidžia jai augti – per pagalbą kitam, buvimą šalia, užtarimą maldoje.

Apsirūpinimas

Kelionė tikrai netrumpa – kilometrų gana nemažai, todėl reikia apsirūpinti būtinais daiktais. Visų pirma – geri batai, kad nespaustų, nebūtų per laisvi, patogūs ir palengvintų, o nepasunkintų kelionę. Apranga – reikia įvertinti tris dalykus – kad gali būti karšta (taigi neprisirengti daug bei turėti galvos apdangalą), gali atvėsti (į kuprinę įsimesti megztinį/džemperį), eisime į bažnyčią, todėl apranga (net ir būdama laisva) turėtų neprarasti santūrumo. Piligriminėje kelionėje tikrai nėra būtinos planšetės, muzikos grotuvai ir kitos panašios priemonės. Jas gali pakeisti, pavyzdžiui, rožinis. Tiesa, svarbu nepamiršti turėti vandens (daug), užkandžių (tiek, kad liktų ir šalia keliaujančiam) ir vaistų (jei sunegaluojate). Ir, kad ir kaip banaliai skambėtų, bet tai yra tikras faktas – su savim neišvengiamai reikia turėti DŽIAIUGSMĄ.

Pabaigai

Šį piligriminį žygį ėjau ne sykį. Ir tai išties superšeštadienis. Čia gali nutikti visko. Susidomėjai? Rugsėjo 2 d. labai laukiam prie Aušros vartų. Nesusidomėjai? Rugsėjo 2 d. labai laukiam prie Aušros Vartų.

Piligriminio žygio programa:

08:00 – Registracija prie Aušros vartų

08:30 – Žygio pradžia

14:00 – Švč. Sakramento adoracija bei pietūs Lentvaryje (pietumis rūpinasi patys dalyviai)

18:30 – Šv. Mišios su vyskupu

19:30 – Agapė (pasirūpina VAJC)

20:00 – Linksmavakaris

21:30 – Organizuotas grįžimas į Vilnių

Dalyvio įnašas – 5 €.