„Ecstatic dance“ – šiuo metu pasaulyje itin populiarus naujas šokio stilius. Tai laisvas kūno judėjimas muzikos ritmu, be jokių iš anksto žinomų ar surepetuotų žingsnelių. Taip pat tokie vakarėliai skirti žmonėms, kurie ieško būdų, kaip atsipalaiduoti ir pasilinksminti nevartojant svaigalų.

Pasak „Ecstatic Dance Party“ organizatorės, asmeninio augimo ir tobulėjimo mokymų centro „SoulACTION“ lektorės, emocinio intelekto lavinimo instruktorės, muzikantės Agnės DOVEIKAITĖS, „Ecstatic Dance Party“ sukurtas remiantis unikalia emocinio intelekto metodika, kuri moko pažinti, tinkamai išreikšti ir keisti savo emocijas. 

Agnė Doveikaitė

„Ecstatic dance“ – kas tai?

„Ecstatic dance“ – šiuo metu pasaulyje itin populiarus naujas šokio stilius. Tai laisvas kūno judėjimas muzikos ritmu, be jokių iš anksto žinomų ar surepetuotų žingsnelių. Nesvarbu, ar esi šokio profesionalas, ar mėgėjas, ar manai, kad visai nemoki šokti – „ecstatic dance“ stilius tinka kiekvienam. Dažniausiai tai šokis vienam, taigi galima užsimerkti, įsiklausyti į muziką ir pradėti judėti taip, kaip tuo metu norisi. Toks šokimas skatina fantaziją, kūrybingumą, saviraišką, pozityvias emocijas ir išlaisvina kūne slypinčią energiją, kuriai leidžiama pasireikšti, kai judesiai nevaržomi apribojimų.

Kokių žmonių laukiate „Ecstatic Dance Party“?

„Ecstatic Dance Party“ vakarėlis skirtas visiems. Jeigu gali judėti, vadinasi, gali ir šokti, amžius nesvarbus. Be to, šokių aikštelėje visi tampa lygūs, nesvarbu, ar tu labai įtakingas, rimtas verslininkas, ar studentas – muzika ir judesys suvienija visus. 

Ar vakarėlis turi aprangos kodą? 

„Ecstatic dance“ vakarėlyje visiškai nesvarbu, kaip esi apsirengęs, pasipuošęs diskotekai ar su kostiumu ir kaklaraiščiu išbėgęs ką tik po darbų. Svarbu, kad tau būtų komfortiška judėti, galėtum atsipalaiduoti, pamiršti visus rūpesčius ir smagiai praleistum laiką.

Šiame vakarėlyje nebus prekiaujama alkoholiu. Ar įmanoma surengti diskoteką be alkoholio? 

Šokių vakarėlis be alkoholio skirtas žmonėms, kurie ieško būdų, kaip atsipalaiduoti ir pasilinksminti nevartojant svaigalų. Ypač smagu surinkti tokių bendraminčių kompaniją į vieną vietą ir kartu pašokti. Šie vakarėliai dar vadinami after work party (vakarėliais po darbų). Jie turi neįtikimą pasisekimą Niujorke, didžiuosiuose Europos miestuose, tad tikiu, kad patiks ir lietuviams. 

„Ecstatic Dance Party“ vyks darbo dieną, trečiadienį, kodėl ne savaitgalį?

Tai yra tokio tipo vakarėlių išskirtinis bruožas. Juose ne tik neprekiaujama alkoholiniais gėrimais, bet ir vyksta jie darbo dienomis. Dažniausiai baigiasi anksti, dar iki 23 val., tad kitą dieną galima ramiai eiti į darbą, o emociškai jautiesi kaip po linksmai praleisto savaitgalio.

Kokia muzika skambės renginio metu?

Žinoma tokia, kuri skatina šokti. Tai klubinė muzika, parinkta specialiai tokio tipo „ecstatic dance“ vakarėliui. Linksma, nuotaikinga ir išjudinanti kūną. Nuo afrikos būgnų iki Pietų Amerikos, latino ritmų, house, dance, elektroninės muzikos. 

„Ecstatic dance“ ir emocinis intelektas – kaip tai susiję?

Labai glaudžiai. „Ecstatic Dance Party“ sukurtas remiantis unikalia emocinio intelekto metodika, kuri moko pažinti, tinkamai išreikšti ir keisti savo emocijas. O pasitelkus šokį tai padaryti labai paprasta. Kai judama laisvai, viduje kyla įvairiausių jausmų, juos irgi galima išreikšti, nes šokdamas „ecstatic dance“ esi visiškai laisvas bet kuriuo metu judėti taip, kaip tau norisi: aktyviai, pasyviai ir kt. Šios diskotekos labai atpalaiduoja nuolat stresą patiriantį, save kontroliuojantį žmogų, kokie esame mes visi.  Na o atsipalaidavęs žmogus patiria daugiau teigiamų emocijų ir laimės.

Ar planuojate organizuoti tokius renginius ir ateityje?

Žinoma. Bent porą tokių vakarėlių per pusmetį tikrai vyks, o gal ir daugiau. Norisi, kad bealkoholiai „ecstatic dance“ šokių vakarėliai Lietuvoje taptų įprasta pasilinksminimo forma.

Pirmasis unikalus, analogų Lietuvoje neturintis projektas „Ecstatic Dance Party“ jau rugsėjo 20 d. 19 val. Vilniuje, klube „Legendos“ (buvęs „New York“). Bilietus platina bilietai.lt.