Mindaugo Mikulėno nuotr.

Atkeliavus pirmoms rudens dienoms, Vilniaus jaunimo informacijos centras naują rudens sezoną pasitinka išskirtiniu renginių ciklu „Jei daryčiau kitaip, gyventi būtų nuobodu!“. Visą mėnesį VJIC patalpose (Vilniaus m. savivaldybėje) vyks įvairiausios žmonių ir organizacijų istorijos, puošiančios ne tik Vilnių, bet ir visą Lietuvą.

Šį renginių ciklą atidarys ir palaimins Vilniaus miesto savivaldybės šv. Kristoforo kamerinis orkestras (meno vadovas ir dirigentas Donatas Katkus) – kolektyvas, garsėjantis universalumu, profesionalumu, menine vaizduote. Daugelis pažymi, kad iš kitų Lietuvos kolektyvų Šv. Kristoforo kamerinis orkestras išsiskiria ypatingu stilistiniu universalumu. Pelnęs barokinio orkestro ir retų partitūrų gaivintojo reputaciją, orkestras, anot muzikologų, yra ir puiki bazė visiems lietuvių kompozitorių sumanymams. Šiandien jo repertuare – daugiau kaip trisdešimties Lietuvos autorių opusai: nuo senosios muzikos iki Lietuvos muzikos akademijos studentų darbų.

Būtent šiame sezono atidarymo renginyje orkestras suteiks galimybę diriguoti orkestrui. Visa tai tam, kad jaunimas pamatytų ir pajustų, kas yra tas dirigentas.

„Dažnam atrodo, kad jis tik ponas pingvino kostiumu, kuris stovi kaip kokia puošmena dėl vaizdo. Štai ir patikrinsime teoriją praktiškai, tai tikrai yra patirtis verta milijono“ – šmaikščiai užsimena orkestro direktorės pavaduotoja Dana Podriabinkina-Kalytienė. Prisidėti prie jaunimo šviečiamosios veiklos įkvepia maestro jaunų žmonių tobulėjimo skatinimas. Daug orkestro muzikantų dirba orkestre nuo pat jo susikūrimo, nuo savo studijų pradžios: čia jie užaugo ir niekur nenori eiti.

Orkestre taip pat daug jaunų žmonių, kai kas mokosi vos antrame bakalauro kurse. Buvimas arti jaunų žmonių įpareigoja suprasti juos, stengtis dėl jų, čia tikrai tinka banali, bet taikli frazė: „Juk jaunimas – mūsų visų ateitis.“

„Jaunimo informacijos centro naujojo sezono renginys – tobula proga priartėti prie jaunimo ir papasakoti jiems savo istoriją iš arti, užmegzti labai paprastą, žmogišką kontaktą. Mes labai džiaugsimės, jei dėl šio susitikimo kažkam galvoje gims mintis pradėti mokytis groti muzikos instrumentu ar plėsti savo akiratį ir apsilankyti rimtosios muzikos koncertuose, gal kažką dvejojantį net įtikinsime rinktis atlikėjo kelią!“ – tęsė  orkestro direktorės pavaduotoja.

Natūralu ir tai, kad rugsėjo mėnuo – naujų veiklų pradžia, ne išimtis ir Vilniaus miesto savivaldybės Šv. Kristoforo kamerinis orkestras. Šis etapas orkestrui kupinas iššūkių, bet kartu ir daug žadantis, džiaugsmingas, nes orkestras išgyvena reorganizacijos laikus: orkestro administracijoje nuo kovo mėnesio dirba nauja entuziastinga direktorė Milda Goštautaitė. Džiugu ir tai, kad vis daugiau orkestro koncertų diriguoja Modestas Barkauskas. Planuojama, kad ateityje Modestas perims didžiąją dalį dirigento funkcijų, kad maestro Donatas Katkus turėtų laiko ir erdvės savo fixe idėjoms įgyvendinti. Šį rugsėjį maestro sukanka 75-eri – tai irgi nemaža šventė orkestrui, todėl visi drauge susikibę gyvena orkestro atsinaujinimo viltimi.

Kalbant apie artėjančius orkestro renginius, pirmasis koncertas vyks rugsėjo 8 d., trys orkestro violončelininkai pasirodys solo su orkestru, atliks teatrališką programą „Violončelių kaukės“. Orkestras didžiuojasi šia programa, nes muzika lengva, kartu labai įtraukianti, prasminga. Kam gi gali nepatikti italų muzikos mago Antonio Vivaldi kūriniai?

Rugsėjo 24 d. vyks bendras projektas su Šv. Kristoforo kameriniu orkestru, Lietuvos žydų bendruomene, Lietuvos žydų religine bendruomene ir Geros valios fondu. Drauge su Rafailu Karpiu projektas dovanos Vilniui nemokamą koncertą Vilniaus sinagogoje, kuris bus skirtas tragiškos žydų genocido, Vilniaus geto likvidavimo dienos minėjimui. Vienas džiaugsmingesnių projektų, kuriam orkestras uoliai ruošiasi jau dabar – lapkričio mėn. vyksiantys koncertai su grupe „Colours of Bubbles“. Tai puikus rimtosios ir pramoginės muzikos sintezės pavyzdys. Atlikėjai tikisi, kad projektas susilauks ne tik susidomėjimo, bet ir labai teigiamų įvertinimų.