Paramos fondas „Mamų unija“ onkologinėmis ligomis sergantiems vaikams surengė netradicinę šventę mokslo metų pradžiai paminėti. Mažiesiems Santaros klinikų onkohematologijos skyriaus ligoniams bei jų tėveliams žaismingą programą atliko populiariausius personažus įkūnijantys aktoriai, o renginio dalyviai džiaugėsi dovanomis, kurias įsteigė fondo partneris didžiausias lietuviškas prekybos tinklas „Maxima“.

Tarp paramos fondo globojamų Santaros ir Kauno klinikose onkologines ligas besigydančių vaikų, šiemet į pirmą klasę iškeliavo 25 vaikai. Kadangi išgirdus skaudžią diagnozę jiems Rugsėjo pirmąją dažnai tenka sutikti palatose, šventę nuspręsta surengti vaikų ligoninės patalpose.

„Nepaisant to, kad liga ir gydymasis iš esmės pakoreguoja kasdienį gyvenimą, kiekvienas rugsėjis ir ligoninėje yra tam tikras startas, todėl šiemet nusprendėme pasveikinti mažuosius ligonius su mokslo metų pradžia. Kartu su ilgamečiais partneriais – prekybos tinklu „Maxima“ – paruošėme jiems smagią programą ir labai reikalingas dovanas. Smagu, kad būtiniausių kanceliarinių daiktų maišeliai pasieks vaikus ir tėveliams jau nereikės rūpintis mokyklinėmis priemonėmis“, – sakė „Mamų unijos“ atstovė Dovilė Marčinskaitė.

Šventėje apsilankę įvairaus amžiaus mažieji pacientai kartu su Kake Make bei Netvarkos nykštuku mokėsi mankštintis, valytis dantis, prižiūrėti augintinius bei rinktis sveikus produktus pietums. Atlikę smagias užduotis, vaikai ne tik ėmėsi pagalbos pjaustant tortą, tačiau ir išsirinko jiems labiausiai patinkančias dovanas: piešimo, rašymo bei kitas priemones, kurios pravers ne tik mokantis, bet ir žaidžiant su palatos draugais.

„Kol prekybos centruose vyksta mokyklinė mugė, vaikai nekantriai ruošiasi mokslo metų pradžiai. Deja, neretai onkologiniai pacientai nei pasirengimo jaudulio, nei Rugsėjo 1-osios šventės nepatiria, kadangi jų namais, darželiais ar mokyklomis tampa ligoninė. Džiaugiamės ne vienerius metus palaikydami socialiai jautrią „Mamų unijos“ fondo misiją bei prisidėdami prie vėžiu sergančių vaikų bei jų šeimų gerovės. Šįkart nusprendėme padovanoti vaikams mokslo metų pradžios šventės įspūdžius čia pat – įstaigoje, suteikiančioje viltį džiugiai sulaukti daugybės daugybės rugsėjų“, – teigia Jaunius Špakauskas, prekybos tinklo „Maxima“ komunikacijos ir korporacinių reikalų departamento direktorius.

„Mamų unija“ drauge su „Maxima“ kasmet vykdo labdaros akciją „Reikia draugų“, kviečiančią aukoti lėšas ir padėti vėžiu sergantiems vaikams. Dar šiemet akcijos metu surinkta daugiau nei 57 tūkst. Eurų, kurie buvo skirti pirmajam Lietuvoje Reabilitacijos skyriui Vaikų onkologijos pagalbos centrui įkurti. Partnerių ir geros valios žmonių dosnumo dėka, onkologinėmis ligomis sergantys vaikai ir jų tėveliai turi didesnes galimybes išvykti gydytis į užsienį, gauti paramą nekompensuojamiems vaistams, medicininei įrangai ir kitoms būtiniausioms reikmėms.