Lietuvos dizaino forumo nuotr.
Lietuvos dizaino forumo nuotr.

Šiandien lietuviškam dizainui dedikuotas parodų ciklas „Design Lithuania” antrus metus iš eilės grįžta į Paryžių. Moderniame „Les Docks – Cité de la Mode et du Design“ kultūros centre rugsėjo 9–13 dienomis Paryžiaus dizaino savaitės lankytojų lauks net 15 jaunųjų Lietuvos dizainerių darbų.

Per pastaruosius metus parodų ciklas „Design Lithuania“ jau lankėsi tokiuose miestuose kaip Berlynas, Jeruzalė, Budapeštas, Londonas, kaskart atkreipdamas dėmesį į naujausius lietuvių dizainerių darbus ir pabrėždamas šalies tradicijas. Šių metų ekspozicijoje Paryžiuje Lietuvos stendas pasakoja apie ypatingą sąryšį su gamta – iš jos kylantį įkvėpimą, formas, natūralias medžiagas, kvapus ar skonius. Iš medžių žievių pagaminti indai, natūralaus bičių vaško žvakės, duonos raugu marginta keramika, mitinių pasakų būtybių raštai ar gintarinis kaleidoskopas – tai tik dalis eksponatų, su kuriais gali susipažinti parodos lankytojai.

Projektą organizuoja asociacija Dizaino forumas kartu su kultūros atašė Paryžiuje. Lietuvos pristatymą Paryžiuje remia Lietuvos kultūros taryba.

Lininių servetėlių rinkinys „Tradiciniai pietūs“

Dizainerė – Severija Inčirauskaitė-Kriaunevičienė

Lininių servetėlių komplektas „Tradiciniai pietūs“ – tai šmaikštus stalui dekoruoti skirtas tekstilės rinkinys. Dabartiniuose lietuviškuose restoranuose pateikiamų tradicinių kulinarinių „šedevrų“ vaizdai, perkelti ant servetėlių, gali būti ir linksmi suvenyriniai objektai, ir funkcionalūs stalo dekoravimo elementai.

Lietuvos dizaino forumo nuotr.

Medžių žievių indai „Giria“

Dizainerė – Evelina Kudabaitė

„Giria“ – tai namų dekoro objektų kolekcija, balansuojanti tarp jutiminės patirties, nesudėtingos formos ir spalvos. Pagaminta iš medžių žievių ir lapų pigmentų, sujungianti kulinarijos ir keramikos sritis.

Lietuvos dizaino forumo nuotr.

Indų kolekcija „Bangos“

Dizainerė – Vita Vaitiekūnaitė

Indų kolekcija „Bangos“ pagaminta naudojant visiškai natūralią lietuvišką keramikos techniką. Kiekvienas objektas unikalus, linijų ir bangelių piešiniai formuojami merkiant indą į duonos raugą, kuris kartu gaminį ir sutvirtina. Sukurtų objektų vizualinis efektas sunkiai nuspėjamas, nes priklauso nuo molio ir mišinio sudėties, mirkymo būdo ir noro eksperimentuoti. Šie keramikos indai – tai ne tik materialūs daiktai, bet ir amatų vertybių pritaikymas šiuolaikiniame kontekste.

Lietuvos dizaino forumo nuotr.

Surenkamas inkilas „Bird BnB“

Dizaineriai – „March design studio“

„Bird BnB“ yra ypač lengvai surenkamas inkilas nedideliems miesto paukščiams – tereikia patraukti virvę ir vuolia! Natūralaus ąžuolo stogo ir plastiko sienų derinys puikiai prisitaiko prie šiuolaikinių didmiesčių nuotaikos ir yra ilgaamžis bei saugus paukščiams. Viduje paukštis ras virvę, ant kurios patogu tupėti ir išlipti į išorę, o prailginta stogo atbraila apsaugo inkilo angą nuo plėšrūnų. Kokybiškai impregnuotas ąžuolinis stogas pritaikytas įvairioms klimato juostoms.

Lietuvos dizaino forumo nuotr.

Laikrodis „Tiksi“

Dizaineriai – INDI

Laikrodis „Tiksi“ sujungia svorio iliuziją ir medžiagos lengvumą. Atsisakant detalių išgryninta laikrodžio kaip daikto esmė. Medžiagos: tvari popieriaus masė, metalas.

Lietuvos dizaino forumo nuotr.

Skaros, sekančios pasakas

Dizainerė – Gabrielė Ugnė Petrauskaitė

Vaiko ir senelių santykių glaudumas yra idėjinis projekto pagrindas. Projektas „Skaros, sekančios pasakas“ sukurtas panaudojant praturtintos realybės technologijas. Tai grafiniais elementais dekoruota skara, papildyta dinamiškais praturtintos realybės elementais. Skara tapo pasakų sekimo priemone. Planšetinio įrenginio ekrane, įtraukiant garsą, iliustracijos atgyja, praplėsdamos matymo ribas.

Lietuvos dizaino forumo nuotr.

Žvakidės „Aye Aye!“

Dizaineriai – studija „etc.etc. / EMKO“

„Aye Aye!“ flotilė yra tvirtos, užapvalintos formos, atsparios audroms žvakidės, pagamintos iš ketaus. Jų autoriai įkvėpimo sėmėsi iš nuotykių ir atradimų meto, kai pramoninės revoliucijos augimas ir entuziazmas leido keliautojams ir laimės ieškotojams pažinti pasaulį. Kiekvienas kaminas sukurtas taip, kad jame tilptų nedidelė arbatinė žvakė, primenanti jaukius uosto žiburius, arba aukšta cilindro formos žvakė, panaši į vandens garų kaminą.

Lietuvos dizaino forumo nuotr.

Kėdė „Naive“

Dizaineriai – „studija etc.etc. / EMKO“

Ši žaisminga kėdė yra minimalizmo pavyzdys: iš uosio pagaminta sėdynė ir lengvai į ją įsukamos šešios vienodo ilgio kojytės. Užtruksite tik minutę, kol ją surinksite, ir kitą, jei norėsite išrinkti – supakuotą į nedidelę dėžutę. „Naïve“ gali keliauti kartu su šeimininku neužimdama daug vietos.

Lietuvos dizaino forumo nuotr.

Gintarinis kaleidoskopas

Dizaineris – Žilvinas Stankevičius

Ekologiškas kaleidoskopas, įmontuotas natūralioje lazdyno šakoje ir užpildytas gintaro gabalėliais. Gaminamas rankomis, nenuimant medžio žievės ir nenaudojant jokių dažymo ar impregnavimo medžiagų, o dėl plastikinių veidrodėlių panaudojimo gaminys yra lengvas ir saugus naudotis. Kiekvienas gintarinis kaleidoskopas yra gaminamas paties autoriaus rankomis. Kaleidoskopas supakuotas rudo kartono šešiakampėje dėžutėje su trumpa legenda apie Jūratės gintarinius rūmus.

Lietuvos dizaino forumo nuotr.

Paltai „Asymmetry”

Dizainerė – Alma Galinskaitė

„Asymmetry” – tai prekės ženklas, akcentuojantis asimetrijos grožį. Pagrindinė dizainerės idėja – sukurti drabužį, margintą netaisyklingais raštais, taip sukuriant asimetrijos įspūdį. Siekiant efektą dar labiau sustiprinti, dizainerė renkasi kontrastą – abstrakčios linijos ir spalvų potepiai derinami su preciziškais gamtos elementais.

Lietuvos dizaino forumo nuotr.

Veidrodis „Bala“

Dizainerė – Barbora Adamonytė-Keidūnė / NAMUOS

Dizainas sukurtas stilizuojant balos formą. Veidrodžio rėmas pagamintas iš ąžuolo. Veidrodis turi mažą lentynėlę pasidėti smulkiems daiktams. Dydis: diametras – 50 cm, gylis – 4 cm.

Lietuvos dizaino forumo nuotr.

Kabykla „Elnias“

Dizanerė – Barbora Adamonytė-Keidūnė / NAMUOS

Šią kabyklą galima derinti su kitomis tos pačios serijos kabyklomis, kurios yra skirtingų dydžių (diametrai – 4 cm ir 7 cm.), skirtingų spalvų (natūrali ąžuolo ir juoda) ir skirtingų metalų (nerūdijantysis plienas, varis ir žalvaris). Ąžuolo mediena, nerūdijantysis plienas, juodi dažai. Dydis: diametras – 7 cm, gylis – 4 cm.

Lietuvos dizaino forumo nuotr.

Bičių vaško žvakės

Dizainerė – Barbora Adamonytė-Keidūnė / NAMUOS

Bičių vaško žvakės neturi toksinių medžiagų, degdamos išvalo orą. Kvepia medumi. Sudėtis: 100 % bičių vaškas, juodi ekologiški dažai.

Lietuvos dizaino forumo nuotr.

Natūrali žolelių arbata „T-Spoon“

Dizaineriai – „March design studio“

Merk į karštą vandenį. Luktelėk. Natūrali žolelių arbata jau garuoja! Trigubai puikus išradimas: medinis šaukštas + kvapnios žolės + lašelis saldumo. Viskas mylinčių rankų darbo. Pamerk „T-Spoon“ į karšto vandens stiklinę, palauk, kol arbata prisipildys aromato, ir iškart teleportuokis į šiltą vasarą! Mmmmm...

Lietuvos dizaino forumo nuotr.

Lininis kilimas „Jūros gelmės“

Dizaineriai – „Ecolinum“

„Ecolinum“ kilimų gamybos procesas grįstas ilgamete linų tradicija. Kiekvienas produktas kruopščiai gaminamas rankomis, todėl nuolat išgaunamas unikalus rezultatas, sudaromos sąlygos kurti skirtingus raštus, derinant pačias įvairiausias spalvas, laisvai renkantis pluošto ilgį bei tankį. Kilimai gaminami iš ekologiškų medžiagų, pasižymi antialerginėmis ypatybėmis. Lininius kilimus ypač lengva valyti. Vasaros metu kilimas atlieka vėsinančią funkciją, o šaltuoju sezonu neleidžia šilumai išsisklaidyti.

Lietuvos dizaino forumo nuotr.