Aktorė Aistė Diržiūtė Dochuko festivalyje.

Filmas „Karalių pamaina“ (rež. Ignas Miškinis) šį savaitgalį pristatytas Duchuko tarptautinio kino festivalio konkursinėje pasaulinio kino programoje (ang. World Cinema Competition), Kurdistane. Konkursinėje programoje iš viso pasaulio atrinkta tik 10 filmų. Filme vaidino aktoriai Vainius Sodeika, Aistė Diržiūtė, Dainius Gavenonis, Vidas Petkevičius, Paulius Ignatavičius ir kiti. Filmas yra bendras Lietuvos ir Latvijos gamybos darbas. Filmo gamybą finansavo Lietuvos kino centras, Latvijos kino centras, Europos Sąjungos fondas „Eurimages“, privatūs rėmėjai.

Kurdistanas, kur jau penktus metu vyksta Duchuko tarptautinis kino festivalis (rugsėjo 9–16 d.) yra buvusios Mesopotamijos regionas. Būdama viena seniausių pasaulio kultūrų, Mesopotamija yra laikoma civilizacijos lopšiu, kur buvo išrastas raštas ir filosofija. Su senomis, labai išsivysčiusiomis ir socialiai sudėtingomis valstybėmis ji darė didelę įtaką ir Vakarų civilizacijos, kultūros plėtrai.

Duchuko festivalis nori grąžinti kultūrinę tapatybę šiam regionui, kad jis vėl būtų suvokiamas kaip plėtros, o ne politinio konflikto vieta. Vaisingoji žemė, kurią vieną kartą pristatė Mesopotamija, dabar yra žemė, kuri gali kvėpuoti kokybe, mėgautis kinu ir išskirtinėmis istorijomis.

Festivalio tikslas – pristatyti novatoriškus aukštos meninės vertės kino filmus, žymius visame pasaulyje. Duchuko tarptautinis kino festivalis nori sukurti palankią atmosferą bendrauti, keistis skirtingų kultūrų ir žmogiškųjų vertybių patirtimis.

Programa ne tik pateikia platų tarptautinių kūrinių spektrą iš viso pasaulio, bet ir siekia atkreipti dėmesį į kurdų kiną. Jame dėmesys kreipiamas į naujus filmus iš keturių Kurdistano (Irano, Irako, Sirijos ir Turkijos) dalių, taip pat į filmus iš užsienio, įskaitant kurdų kino kūrėjų filmus, kurie gyvena svetur.

5-ojo Duchuko festivalio pasaulio kino konkurso  žiuri prezidentu tapo Kiki Fungo (Honkongas) kino kritikas, kuratorius ir pagrindinis „Brisbane“ Azijos ir Ramiojo vandenyno kino festivalio programos sudarytojas. Kiti žiuri nariai yra kurdų režisierius ir aktorius Huseinas Hassanas, scenarijaus autorius iš Irano Mohamedas Reza Gohari, režiserė ir žurnalistė iš Prancūzijos Pascal Bourgaux ir režisierė bei prodiuserė iš Turkijos Özcan Alper.

Filmas „Karalių pamaina“ buvo vienas pirmųjų, atrinktų į šią konkursinę programą ir išskirtinai pristatytas pranešime spaudai. 

Filmą festivalyje pristatė aktorė Aistė Diržiūtė. Po filmo peržiūros žiūrovai Aistės klausinėjo apie darbą su režisieriumi Ignu Miškiniu, apie priespaudą sovietmečiu ir dabartinės kartos problemas. 

Drama „Karalių pamaina“ pasakoja apie policininką, saugantį komoje gulintį ligonį, įtariamą Antrojo pasaulinio karo nusikaltimais. Pareigūno pamaina seniai baigėsi, tačiau jis toliau nesitraukia iš posto – toks įsakymas.