Rugsėjo 13–14 dienomis Vilniaus jaunimo informacijos centre vykstančiame renginyje „Jei daryčiau kitaip, gyventi būtų nuobodu“ jaunuoliams bus atveriama galimybė susipažinti su itin svarbiomis organizacijomis, Vilniaus miesto savivaldybės centrine biblioteka bei DofE programa jaunimui, jų veiklomis bei idėjomis. 

Pirmoji organizacija – DofE programa (The Duke of Edinburgh's International Award ). Tai pasaulyje gerai žinoma neformalaus ugdymo(si) programa jaunimui, sukurta 1956-ais metais jo didenybės princo Filipo (Prince Philip) iniciatyva kartu su vokiečių edukologu Kurtu Hanu (Kurt Hahn)  ir aktyviu mokymosi iš patirties idėjų skleidėju, pirmuoju įkopusiu į Everestą alpinistu lordu Džonu Hantu (John Hunt). Nuo tada programoje dalyvavo daugiau nei 8 milijonai jaunuolių iš 140-ies pasaulio šalių. Lietuvoje ši programa jau gyvuoja 11-uoliktus metus. Šią programą globoja Švietimo mokslo ministerija, o prie jos gali prisijungti 14–24 m. jaunuoliai iš visos Lietuvos. „Jei daryčiau kitaip, gyventi būtų nuobodu renginyje žiūrovas ne tik sužinos apie programą, bet ir skirs laiko SAU (svarbiausiam žmogui), kūrybai, svajonėms ir planavimui. Taip pat bus galimybė plačiau sužinoti apie organizacijos veiklą, tikslus, galimybes kurti joje jei ateities planus. Labai smagu, kad sostinės jaunimas turi tokią erdvę kaip Vilniaus jaunimo informacijos centras. Visam jaunimo reikalų skyriui linkime, jog kiekvieną dieną atsirastų vis daugiau smalsaus jaunimo, kuris kurtų Lietuvą kartu“, – pasakoja DofE programos atstovė Lina Nikitinaitė.

Rusgėjo 14 dieną Vilniaus miesto savivaldybės centrinė biblioteka pristatys dar daugiau savo projektų bei veiklų ir džiugins viena populiariausių pramogų – virtualia realybe. Renginio dalyviams bus pristatoma dar nematyta virtuali kelionė, taip pat bus parengtos dovanos – nemokami skaitytojo bilietai bei atsakymų į juos dominančius klausimus. 

Bibliotekos rinkodaros vadybininkė Julija Glosaitė neslėpė džiaugsmo užgimusia draugyste  su Vilniaus jaunimo informacijos centru. „Vilniaus jaunimo informacijos centrui sakom – taip ir toliau! Daugiau tokių renginių, daugiau pramogų bei informacijos ir, žinoma, partnerių, kuriuos sieja vienas tikslas - aktyvus, smalsus, kūrybiškas jaunimas“, – mintimis dalinasi Vilniaus miesto savivaldybės centrinės bibliotekos rinkodaros vadybininkė Julija Glosaitė. 

Vilniaus miesto savivaldybės centrinė biblioteka yra 18-os viešųjų bibliotekų tinklas Vilniaus mieste, kurios tiesioginė funkcija yra visų amžiaus grupių kultūrinių ir laisvalaikio poreikių tenkinimas, todėl jaunimas – labai svarbi auditorija.  „Tikime, kad vaikai ir jaunimas užtikrina tokių organizacijų kaip mūsiškė ateitį. Smagu matyti augančią kartą, kuri nuo mažumės lankosi bibliotekoje ir joje randa ne tik knygas, mokykloje privalomą literatūrą, bet ir laisvalaikio, įkvėpimo ar atsipalaidavimo erdvę“, – teigia Vilniaus miesto savivaldybės centrinės bibliotekos rinkodaros vadybininkė Julija Glosaitė. Šiuo metu biblioteka ruošiasi naujo projekto, skirto jaunimui, startui. „SuperModelis“  – tai 3D modeliavimo mokymai, skirti 10–12 kl. moksleiviams, kurių pradžia – jau kitą savaitę.