EPA nuotrauka

Rusijos teismas įsakė perduoti ilgai užsitesusio ginčo objektą – sovietų nacionalizuoto pastatų kompleksą Maskvoje – Katalikų Bažnyčiai. Sprendimas buvo paskelbta praėjus dviem savaitėms po Vatikano valstybės sekretoriaus, kardinolo Pietro Parolino, vizito šalyje, praneša „The Tablet“. Tačiau Katalikų Bažnyčios atstovai įspėja, kad vietos valdininkai vis dar gali blokuoti restituciją, kurios reikalaujama jau daugiau nei 20 metų.

„Galime su džiaugsmu patvirtinti, kad Apeliacinis teismas patvirtino ankstesnius sprendimus, kuriais Maskvos valdžia yra įpareigojama grąžinti objektą mūsų Katalikų arkivyskupijai“, – sakė kun. Igoris Kovalevsky, Rusijos vyskupų konferencijos generalinis sekretorius. „Bent jau formaliai bylą laimėjome. Tačiau galutinio problemos sprendimo dar turėsime palaukti“.

Kunigas pasisakė po to, kai buvo paskelbtas Teismo sprendimas, patvirtinantis dar gegužę Maskvos Arbitražo teismo priimtą nutartį grąžinti Šventųjų Petro ir Pauliaus bažnyčią bei aplinkinius pastatus Rusijos sostinės Liubiankos rajone.

Pranešama, kad miesto valdžia lig šiol visiškai ignoravo dokumentais paremtus faktus, kad kompleksas, kurio statyba buvo baigta 1846-siais, buvo grynai „religinės paskirties“ ir buvo pastatytas „Katalikų Bažnyčios ir šios parapijos tikinčiųjų lėšomis“.

Sprendimas pasirodė po praėjusį mėnesį vykusio kardinolo Parolino vizito, kurio metu Vatikano valstybės sekretorius susitiko su prezidentu Vladimiru Putinu bei patriarchu Kirilu, didžiausios Rusijoje veikiančios Bažnyčios vadovu.

Prieš vizitą duotame interviu kun. Kovalevsky sakė, kad vietos katalikai, kurių oficialiais duomenimis yra apie 773,000, tai yra vos pusė procento visų šalies gyventojų, tikisi tikro progreso sprendžiant praktines Bažnyčios problemas: tarp jų ir sovietmečiu konfiskuotos nuosavybės grąžinimo klausimai bei leidimas atvykti į šalį katalikų kunigams.