Renginio organizatorių nuotr.

Diskusijų festivalio „Būtent!“ organizatoriai apibendrina – per dvi festivalio dienas čia įvyko daugiau nei 80 renginių, juose dalyvavo per 3 tūkst. lankytojų. Pirmasis Lietuvoje diskusijų festivalis vyko Birštone.

„Metus mintyse brendęs projektas savaitgalį pasiekė finišo tiesiąją. Džiugu, kad Birštone rinkosi žmonės, neabejingi Lietuvos raidai, turintys minčių ir idėjų, aktyviai jas reiškiančių ir keliančių klausimus diskusijų iniciatoriams. Tvirtai sakome, kad mūsų renginio sėkmė yra tikras įrodymas, jog diskusijos žanras turi daug potencialo – tereikia pasiūlyti žmonėms savitarpio pagarba bei supratimu grįstą diskusijų erdvę. Smagu, kad festivalyje pavyko sukurti jaukią ir skatinančią diskutuoti atmosferą“, – sako vienas iš diskusijų festivalio „Būtent!“ iniciatorių Antanas Bubnelis.

Pagrindinė festivalio programa vyko septyniose renginio erdvėse. Bendrai įvertinus diskusijoms jose skirtą laiką, festivalio „Būtent!“ lankytojai renginio dienomis diskutavo per 60 valandų. Iš viso renginyje dalyvavo ir į turinį buvo įsitraukusios daugiau nei dvidešimt mokslo, verslo, politikos, NVO sektoriaus organizacijų. Visame renginyje lankytojams talkino 30 savanorių, o ties festivalio organizavimu ir partnerių erdvėse dirbo apie 40 žmonių komanda.

„Dėkojame visiems, prisidėjusiems prie to, kad toks festivalis vyktų: festivaliu patikėjusiems partneriams, turinį kūrusioms organizacijoms, su lankytojais bendravusiems savanoriams, festivalį priėmusiai Birštono savivaldybei bei visiems, skyrusiems laiko ir atvykusiems kartu padiskutuoti. Visiems tariame – ačiū, kad buvote!“, – sako A. Bubnelis.

Diskusijų festivalį inicijavo viešoji įstaiga „Visos idėjos“, organizavo neseniai veiklą atnaujinęs Atviros Lietuvos fondas, Britų taryba, Šiaurės ministrų tarybos biuras Lietuvoje, bankas „Swedbank“, festivalio partneriai – Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institutas, Lietuvos jaunimo organizacijų taryba, Lietuvos inžinerinės pramonės asociacija (LINPRA), bendrovė „Lietuvos geležinkeliai“. Į diskusijų festivalio organizavimą taip pat įsitraukė strateginės komunikacijos bendrovė „OMConsulting“ bei renginių organizatoriai „Propeller“.

Diskusijų dienų iniciatoriai įkvėpimo semiasi iš ilgametes tradicijas turinčio ir daugiau nei 30 tūkst. žmonių pritraukiančio Almedalen diskusijų forumo Švedijoje, taip pat sėkmingų pavyzdžių Danijoje, Suomijoje, kitose Skandinavijos šalyse ir kaimyninėse Estijoje bei Latvijoje.

Atskirų diskusijų vaizdo įrašų galima rasti https://www.youtube.com/channel/UCWEYG9fzw0lZuSmPlBp5tDg/featured