Marijos Žemaitytės nuotr.

Esu Klaipėdos jaunimo teatro aktorė. Nors šiuo metu nuo jo esu fiziškai labai toli, negaliu sakyti, kad esu toli nuo kūrybos. Šiuo gyvenimo etapu galiu save vadinti ugnies medžiotoja. Kodėl? Nes jau seniai domiuosi įvairiomis ugnies tradicijomis ir praktikomis. Tačiau šie metai man – ypatingi: gavau Klaipėdos miesto savivaldybės Kultūros skyriaus stipendiją su ugnies tradicijomis susipažinti artimiau. Taigi tai puiki proga suderinti kūrybą, keliones, tobulėjimą vienu metu ir viena kryptimi.

Kodėl ugnis? Nes ji – visas kultūras, visus sluoksnius ir visus laikus vienijantis šaltinis. Žemėje tiek daug skirtingų žmonių, tradicijų, kalbų, religijų, meno formų, o man norisi atrasti tai, kas mus visus sieja, kas mums visiems iš prigimties artima ir suprantama. Atsakymas – ugnis.

Keliauju po skirtingus pasaulio kraštus, apimančius beveik visus žemynus. Šiuo metu esu Azijoje ir pirmąja stotele pasirinkau Tailandą. Ši šalis man visada asocijavosi su nuobodžiomis atostogomis viešbutyje, kur viskas užsakyta ir suplanuota, kur turizmas užgožęs šalies autentiką, o vietiniai tave mato tik kaip būdą uždirbti. Pasirodo, klydau.

Atvykusi į Tailandą sužinojau apie mažą salelę Phi Phi, kur viskas arba pasiekiama pėsčiomis, arba apiplaukiama kanoja. Turistams ši vieta labai gerai žinoma, tačiau aš šią salą pasirinkau ne dėl žydro vandens ar puikių paplūdimių. Ji ypatinga labai giliomis ugnies žongliravimo tradicijomis, čia ugnies žonglierių – daugiau nei bet kur kitur. Toks jausmas, kad visi čia gyvenantys žmonės tik ir užsiima šia veikla ir daro tai labai profesionaliai – Phi Phi salelėje ugnimi žongliruoja ir 6 metų vaikai, ir garbaus amžiaus vyrai.

Vos saulė nusileidžia – uždegami fakelai. Kai pirmą vakarą išvydau, ką Phi Phi salos gyventojai išdarinėja su ugnimi, negalėjau patikėti, kad tai daro paprasti žmonės. Esu mačiusi tikrai labai daug ugnies žonglierių pasirodymų skirtinguose pasaulio kraštuose, tačiau šioje saloje jie unikalūs. Žinoma, pasirodymų scenografija, muzika nėra tobula, tačiau tokia jau autentika. Iš pradžių vaizdus fotografuoti ir filmuoti mėginau maskuodama kai kurias detales, bet paskui supratau, kad svarbiausia – autentiškumas, nesvarbu, patinka man jis ar ne.

Ugnies medžiotojai Phi Phi sala – tikras rojus, einant per paplūdimį kas 20 metrų galima pamatyti vis po naują pasirodymą. Pasigrožėkite.

Marijos Žemaitytės nuotr.
Marijos Žemaitytės nuotr.
Marijos Žemaitytės nuotr.