Nuotraukos autorius Andrius Ufartas/BFL
© Baltijos fotografijos linija

Vilniuje iš Nacionalinio vėžio instituto pavogta medicininės įrangos už 300 tūkst. eurų.

Kaip skelbia policija, manoma, kad vagystė įvykdyta trečiadienio naktį tarp vidurnakčio ir 4.30 val.

Instituto Infrastruktūros ir ūkio skyriaus vedėjas Česlovas Selemonas BNS sakė, jog vagystei tikriausiai buvo ruoštasi iš anksto.

„Buvo užklijuoti davikliai koridoriuje ir signalizacija tiesiog nesuveikė. Apsaugos darbuotojai budi, tačiau manytina, kad vagystei buvo ruoštasi iš anksto. Labai apmaudu“, – BNS sakė Č. Selemonas.

Pavogta įranga nėra labai didelė ir sunki, Č. Selemono teigimu, ją galėtų išnešti ir vienas vyras.

Buvo įsibrauta į Santariškių gatvėje 1instituto antrą aukštą. Išlaužtos 21-o kabineto durys ir pavogta vaizdo endoskopinė sistema EXERA III, vaizdo gastroskopai GIPH 190 (2013 m.) ir GIPH 190 (2017 m.), vaizdo konoloskopas CF-Q165L (2009), vaizdo endoskopinė sistema EXERA III (kolonoskopas).

Bendras nuostolis – apie 300 tūkst. eurų.

„Ši įranga gali būti naudojama tik medicininiais tikslais, daugiau niekam“, – BNS teigė Č. Selemonas. Jis mano, kad pavogta įranga gali būti išvežta į užsienį – vagys atsirinko įrangą, paėmė, kas reikalinga tyrimams.

Įvykio vietoje visą dieną dirbo policijos pareigūnai. Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl stambaus masto vagystės.

Brangios medicininės įrangos vagysčių Lietuvoje yra buvę ir anksčiau.

2008 metų sausį tuometinėje Sapiegos ligoninėje Vilniuje buvo pavogta apie ketvirtį milijono litų kainavusi medicininė įranga ir kompiuteriai, skirti miego sutrikimų diagnostikai ir gydymui. Policija netrukus sulaikė 25 metų įtariamąjį ir surado įrangą. Į miego laboratoriją Antakalnio gatvėje buvo įsibrauta išlaužus skylę sienoje.

Nusikaltimą išaiškinusiems Vilniaus kriminalinės policijos tyrėjams buvo įteiktos padėkos.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.