BFL nuotr.

Lietuvos užsienio reikalų ministerijos (URM) vadovybė apsisprendė pertvarkyti ministerijos struktūrą. Opozicija įžvelgia rizikų, kad atsisakius Ekonominio saugumo politikos departamento gali sumažėti dėmesys strateginiams energetikos projektams.

Buvęs užsienio reikalų ministras konservatorius Audronius Ažubalis sako, kad jam nerimą kelia planai naikinti Ekonominio saugumo politikos departamentą. Politikas BNS sakė manantis, kad taip URM bando atsikratyti atsakomybės dėl Astravo atominės elektrinės ir elektros tinklų sinchronizacijos su Vakarų Europa, nes šis departamentas koordinavo Lietuvos poziciją šiais klausimais.

Ministro Lino Linkevičiaus atstovė spaudai priekaištus atmetė – anot Rasos Jakilaitienės, sprendžiant šalies energetinio saugumo klausimus svarbu ne departamentų pavadinimai, bet žmonės ir jų kompetencija, kurios ministerijoje netrūksta.

Jos teigimu, Seimo užsienio reikalų komiteto nariams „buvo paaiškinta, kad nei dėmesio, nei resursų energetinio saugumo klausimams mažinti neplanuojama“, o pakeitimai URM struktūroje vyksta siekiant efektyvesnės vadybos ir atsižvelgiant į dabarties iššūkius.

Pertvarkius ministerijos struktūrą, Išorinių ekonominių santykių departamentas ir Ekonominio saugumo departamentas apjungiamas į bendrą departamentą, taip pat naikinamas Politikos planavimo departamentas, vietoje jo atsiranda Politikos analizės skyrius.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.