Teatro ir kino aktorė Silvia Calderoni.

Pasibaigus lietuviškajai „Sirenų“ programai, sceną iškart perėmė pirmieji užsienio programos svečiai ir liaupsių kasdien sulaukiantys „Rimini Protokoll“ režisieriaus Stefano Kaegi „...kambariai be žmonių“, į intymius susitikimus su šviesių žmonių prisiminimais bei svajomis kviečiantis iki pat spalio 8-oios imtinai. Spalio 5 dieną prasidėjo ir antrasis festivalio etapas, kviečiantis į užsienio programos spektaklių maratoną bei susitikimus su kūrybinėmis grupėmis bei į vakarėlį su žavingąja Silvia Calderoni.

Italų teatro ir kino aktorė Silvia Calderoni, Lietuvos žiūrovams pažįstama iš režisieriaus Davide Manuli filmo „Legenda apie Kasparą Hauserį“, spalio 7–8 dienomis prisistatys ir scenoje, ir prie DJaus pulto. Šeštadienį ir sekmadienį 19 val. LNDT Mažojoje salėje vyks italų teatro trupės „Motus“ kurtas spektaklis MDLSX, kuriame solo vaidmenį atlieka S. Calderoni.

Spalio 7 d. po spektaklio ir susitikimo su žiūrovais nuo 22 val. iki 4 val. Silvia kviečia spektaklį mačiusius ir ne tik pratęsti su ja pažintį vakarėlyje, kuris vyks Vokiečių gatvėje įsikūrusiame pop-up bare 11.11, neapsiribojančiame įprastais barui atributais – pasak keliaujančio baro savininkų, čia po vienu stogu sukuriama savotiška savaitgalio ir laisvalaikio Meka, į kurios labirintus priklysta performanso meno, gyvos muzikos, kultūros renginių bei trankių vakarėlių mylėtojai.

Šiame amplua Silvią Calderoni galima pristatyti kaip performerę ir DJ, suformuotą povandeninių teatro ir kitų meno šakų srovių. Jos DJ setas – tai performansas, kuriame menininkės kūnas ir elektroninė, elektropunk, new wave, trash ir devintojo dešimtmečio muzika susijungia į vientisą energijos sprogimą. Vakarėlyje taip pat gros DJai 11 kaštonų ir aktorius Marius Čižauskas.

Su kitais festivalio „Sirenos“ užsienio programos spektaklių kūrėjais bus galima susipažinti pokalbiuose po spektaklių. Šią savaitę susitikimus su kūrybinėmis grupėmis moderuos Tomas Vaiseta (spalio 6 d. po spektaklio „Artimas miestas“) ir Darja Lyzenko (spalio 7 d. po spektaklio MDLSX). Kitą savaitę, spalio 12 ir 13 d., „Sirenos“ taip pat kvies į spektaklius ir pokalbius su kūrėjais.