Giedrė Stankevičienė „101 būdas, ką veikti, kai neturi, ką veikti“. Kaunas: „Terra Publica“, 2017 m.

Grįžai iš mokyklos ir paruošei visus namų darbus? O galbūt ankstų šeštadienio rytą atsikėlei iš lovos ir niekaip nesugalvoji, ką smagaus nuveikti? O gal jums su draugais šiek tiek nuobodu?

Tau padės knyga „101 būdas, ką veikti, kai neturi, ką veikti“! Joje rasi įdomiausių užduočių, kurias gali atlikti vienas arba su draugais, seneliais, tėvais. Jei vis tiek neišsirenki žaidimų, atsiversk knygos pradžioje esantį testą ir sužinok, ką veikti! Knygoje pateikti žaidimai leis ne tik puikiai ir turiningai praleisti laiką, bet ir lavinti savo gebėjimus, kūrybingumą.

Kai jau visi žaidimai sužaisti, visi eksperimentai atlikti, gali pasigirti draugams, kiek daug naujų dalykų sužinojai! Ir visi kartu galėsite žaisti arba smagiai spręsti įvairias užduotis.

Knyga „101 būdas, ką veikti, kai neturi, ką veikti“ pilna superidėjų! Gal nori pasigaminti pyrago, ledų, pieno kokteilio ar saldainių? Galėsi skanauti pats arba pavaišinti netikėtai užsukusius svečius! O gal tau patinka konstruoti? Gali padaryti kuo puikiausiai plaukiantį laivelį arba riedančią mašinėlę. Jei patinka rankdarbiai, gali savo kambarį ar visus namus išpuošti girliandomis, žibintais ir kvepiančiomis dekoracijomis. Šioje knygoje rasi daug idėjų, kaip pagaminti rankų darbo dovanų savo draugams ir šeimai.

O gal esi aktyvus ir mėgsti leisti laiką lauke? Ne bėda! Knygoje rasi visą krūvą smagiausių lauko žaidimų. Galėsi žaisti vienas arba su draugais. Todėl ši knyga tiks kiekvienam pradinukui, kuris nuobodžiauja ir nori nuveikti ką nors įdomaus. Kiekvienas knygoje atras tai, kas jam miela ir smagu!

Enciklopedija „Geras!“. Kaunas: „Terra Publica“, 2017 m. Sudarytojos – Danguolė Kandrotienė, Kristina Rimkutė.

Nustebinkite keisčiausiais faktais bei rekordais ne tik save, bet ir kitus!  

„Geras!“ – tai išskirtinė enciklopedija visai šeimai. Ši knyga skirta mažiems ir dideliems skaitytojams, kurie trokšta sužinoti, kokių keistų ir neįtikėtinų dalykų vyksta pasaulyje. Ar kada nors susimąstėte, kiek kartų per dieną pažvelgiate į savo mobilųjį telefoną? O kurie dabar populiariausi produktai pasaulyje atsirado visai netyčia? O kur stovi „Burbulų rūmai“? Visa tai ir dar daugiau kaip 1000 faktų atrasite knygoje „Geras!“.

Enciklopedijoje „Geras!“ – 11 skyrių, kuriuose aprašyti keisčiausi augalai, nepažinti gyvūnai, gamtos reiškiniai, žmogus ir jo aplinka, sveikata, virtualusis pasaulis, išradimai, pasaulio rekordai ir dar daugiau! Ši knyga patiks kiekvienam smalsuoliui, besidominčiam savo aplinka ir joje vykstančiais reiškiniais. Atraskite tai, ko nežinojote, ir nustebinkite kitus savo žiniomis! Juk tai pati išsamiausia enciklopedija, sužavinti savo įvairumu, stulbinamų faktų gausa ir keisčiausiais rekordais.

Knyga parengta lietuvių autorių, todėl joje rasite ne tik įdomiausių faktų iš spalvingiausių pasaulio kraštų, bet ir iš Lietuvos. Sužinokite daug neįtikėtinų faktų apie mūsų kraštą – pasaulį, kuris gyvuoja čia pat, aplink mus. Ši knyga tikrai paskatins norą tyrinėti ir pažinti mus supantį pasaulį.

Patys geriausi, įdomiausi ir linksmiausi faktai pažymėti išskirtiniais ženklais. Taip juos dar geriau įsiminsite!

Margit Auer „Magiškų gyvūnų mokykla“. Kaunas: „Terra Publica“, 2017 m. Iliustruotoja – Nina Dulleck.

Sveiki atvykę į Akmenynės mokyklą. Iš pirmo žvilgsnio ji atrodo kaip įprasta mokykla, kurioje dirba direktorius, mokytojai, ūkvedys, klasės pilnos mokinių, o už lango žydi sodas. Bet iš tikrųjų mokykloje glūdi didžiulė paslaptis.

Ir ši paslaptis susijusi su Mortimeriu Morisonu, Magiškosios gyvūnų krautuvėlės savininku. Jis keliauja po visą pasaulį ieškodamas... magiškų gyvūnų! Jo krautuvėlėje rastum įvairiausių gyvūnų: nuo pingvinų iki žirafų ir nuo vėžliukų iki gyvačių. Ar kada nors svajojai turėti gyvūną, kuris būtų magiškas? Mokėtų su tavimi kalbėti, visada būtų šalia, globotų ir suprastų tave geriau nei kas nors kitas? Magiški gyvūnai yra būtent tokie. Vaikas, kuris gauna magišką gyvūną, įgyja geriausią draugą visam gyvenimui.

Ida – klasės naujokė. Ir apsiprasti naujoje mokykloje jai sekasi daug sunkiau, nei ji galvojo. Bet viskas apsiverčia aukštyn kojom, kai Akmenynės mokykloje pasirodo ponas Morisonas. Jis atskleidžia vaikams didžiulę paslaptį – magiški gyvūnai egzistuoja ir kažkuriems mokiniams nusišypsos laimė su jais susidraugauti! Klasėje nepaprasto gyvūno trokšta kiekvienas, tačiau kuriam jo reikia labiausiai? Gal naujokei Idai? Lėtapėdžiui svajokliui Beniui? O gal savimylai Džo?

Pasirodžius magiškiems gyvūnams mokykloje prasideda patys netikėčiausi nuotykiai! Kuris mokinys gaus magišką gyvūną? Kas mokykloje vagiliauja? O kas krečia pokštus ir neduoda ramybės pačiam mokyklos direktoriui ponui Pirmūnui?

Greitai pasirodys ir antroji knygos dalis „Magiškų gyvūnų mokykla. Vien duobės“. Todėl gali būti tikras, kad nepaprasta istorija tęsis ir toliau. Leiskis į nepakartojamus nuotykius kartu su magiškais gyvūnais!

Paulius Strasevičius „Superpietūs dėžutėje“. Kaunas: „Terra Publica“, 2016 m.

Receptų knyga skaniems atradimams!

Pristigo idėjų, ką gaminti pietums į darbą ar vaikams į mokyklą? Knyga „Superpietūs dėžutėje“ patiks visiems, kurie mėgsta maitintis sočiai, sveikai ir skaniai. Knygoje pateikti patiekalų receptai yra lengvi ir paprasti, todėl juos gaminti – vienas malonumas. Čia rasite įvairių receptų: nuo salotų, apkepėlių, blynų, troškinių, kepsnelių iki saldžių desertų, pyragaičių ir gėrimų. Patiekalais džiaugsis kiekvienas šeimos narys! 

Knygoje – daugiau kaip 100 valgių receptų, kuriuos Jums siūlo pasigaminti jaunasis virtuvės šefas Paulius Strasevičius. Juk vis daugiau žmonių nešasi pietus į darbą ar mokymo įstaigą ir tai vis labiau populiarėja! Patiekalai, kuriuos pasigaminsite namuose, bus ir sveiki, ir skanūs. O svarbiausia – ir daug nekainuos, be to, visus maisto produktus rasite kiekvienoje parduotuvėje! Gaminti namuose – labai ekonomiška, nes ne tik sutaupote laiko, bet ir pinigų, visada žinote, iš ko ir kaip paruošti Jūsų pietus. Tad valgote šviežią ir, žinoma, sveikesnį maistą!

Knygoje „Superpietūs dėžutėje“ rasite skyrių, kuriame pateikta, kaip sveikai maitintis, ką ir kiek valgyti, kad išliktumėte energingi, stiprūs, Jūsų organizmui netrūktų visų būtinų maisto medžiagų. Taip pat pagrindines taisykles, kaip paruošti pietus į darbą ar mokymo įstaigą. Be to, specialiu ženklu knygoje pažymėti patiekalai nevalgantiems mėsos.

Tad visiems, kurie mėgsta suktis virtuvėje ir gaminti namuose, ši knyga „Superpietūs dėžutėje“ bus tikras įkvėpimo ir kūrybingumo šaltinis! Skanių atradimų!