Nuotraukos autorius Andrius Ufartas/BFL
© Baltijos fotografijos linija

Šiandien Vilniaus savivaldybė informavo, kad Vilniaus Pilaitės mikrorajone statys valstybinę mokyklą. Vilniaus arkivyskupijos prašymas Tolminkiemio gatvėje statyti katalikišką ugdymo įstaigą buvo atmestas, pasiūlius teritoriją tarp Pilaitės prospekto ir Sidaronių gatvės, netoli Valstybės saugumo departamento (VSD). Tačiau Vilniaus arkivyskupija teigia nematanti galimybių šiame sklype statyti nevalstybinės mokyklos.

Šiuo metu sostinės mikrorajone veikia dvi savivaldybės bendrojo ugdymo mokyklos – Martyno Mažvydo progimnazija ir Pilaitės gimnazija. Dabar jose mokosi daugiau nei 2 tūkstančiai moksleivių, tačiau jų skaičius sparčiai auga. Pilaitės mokykloms esant perpildytoms, Vilniaus arkivyskupija ne kartą derėjosi su savivaldybe dėl pačiame mikrorajono centre, Tolminkiemio g., šalia statomos Šv. Juozapo bažnyčios esančio sklypo.

Vilniaus savivaldybei paskelbus sprendimą ir pasiūlius kitą sklypą prie VSD, arkivyskupija informavo, kad jame nemato galimybės statyti mokyklą, nes „katalikiškos nevalstybinės įstaigos geriausiai funkcionuoja, kai jos įkuriamos greta vietos, kur renkasi tikinčiųjų bendruomenė, t. y. prie parapijos, bažnyčios“.

„Vilniaus arkivyskupija jau nuo 2016 metų pradžios Vilniaus m. savivaldybei aktyviai siūlė Tolminkiemio g. sklype greta Šv. Juozapo bažnyčios statyti nevalstybinę ugdymo įstaigą. Arkivyskupija planavo pastatyti katalikišką mokyklą, į kurią mokiniai būtų priimami teritoriniu principu per bendrąją priėmimo sistemą. Mokymasis šioje mokykloje šeimoms būtų nekainavęs. Laikinų modulinių konstrukcijų klasėse vaikai būtų pradėję mokytis 2018 m. rugsėjį. Vilniaus mero Remigijaus Šimašiaus siūlyta gyventojų apklausa, teiraujantis, ar pilaitiškiai norėtų leisti savo vaikus į nevalstybinę mokyklą, per el. dienyną ar kitu reprezentatyviu būdu atlikta nebuvo“, – teigiama arkivyskupijos pranešime.

Priduriama, kad nepaisant to, kokia mokykla bus statoma prie Šv. Juozapo bažnyčios, vietos parapija glaudžiai bendradarbiaus, siekdama padėti visavertiškai auginti ateities kartas.

Taip pat pranešime atkreipiamas dėmesys, kad Vilniaus katalikiškos mokyklos, nors ir yra gana skirtingos, nepajėgia priimti visų norinčiųjų jose mokytis. „Katalikiškose mokyklose ne tik siekiama akademinių rezultatų, bet ir kuriama artimo meilės kultūra. Tokių mokyklų populiarumas visame pasaulyje rodo, jog net ir kitų pasaulėžiūrų tėvai mato katalikišką mokyklą kaip gerą partnerį ugdant pilietišką, bendruomenišką ir sąžiningą asmenybę“, – informuoja Vilniaus arkivyskupija.

Pašilaičiuose, Medeinos gatvėje, Vilniaus arkivyskupija šiuo metu projektuoja nevalstybinę progimnaziją ir ikimokyklinio ugdymo įstaigą, kurios įsikurs prie būsimos bažnyčios. Tikimasi, kad mokslo metai statomame ugdymo įstaigų komplekse prasidės 2019 m. rugsėjo 1 d.

Spalio 20 d. vilnius.lt interneto puslapyje paskelbta peticija „Už valstybinę mokyklą Pilaitėje“, ją iki šiol pasirašė 508 žmonės. Šiame mikrorajone gyvena apie 30 tūkst. žmonių.