Violeta Palčinskaitė „Eilėraščiai iš namų“. Vilnius: „Tyto alba“, 2017 m. Iliustravo Irena Guobienė.

Sekiau tave pro durų plyšį –

Kur išeini, kada sugrįši...

Sekiau kieme ir prie namų,

Kada tau buvo neramu.

Juokeis, žaidei, ėjai gatve...

Šita knyga

APIE TAVE.

Po sėkmingo prisiminimų knygos „Atminties Babilonai, arba Aš vejuos vasarą“ pasirodymo 2015 m. (knyga dalyvavo Metų knygos rinkimuose), Violeta Palčinskaitė grįžo prie įprasto žanro – poezijos vaikams, kurio meistre ši ryški kūrėja garsėja jau keletą dešimtmečių. Su Violetos Palčinskaitės eilėmis užaugo ne viena skaitytojų karta.

„Eilėraščiai iš namų“ – naujausių eilėraščių vaikams knyga. Bene žinomiausia vaikų poetė kalba kaip visada ne pamokomu, o širdies balsu. 12 naujų kūrinių – „Nesipykim“, „Žaidžiam mamą ir tėtę“, „Kryžiažodis“, „Agava“, „Senas senas albumėlis“, „Išmanusis telefonas“, „Manekenai maištauja“, „Išsiblaškėliai“, „Sudužo puodelis“, „Namai išeina iš namų“, „Vėjas Vilniuje“, „Pelėdos knygynas“ – sužavės ir mažuosius, ir jų tėvelius.

Rašiau rašiau,

Rašiau rašiau,

Žodžius su šaukštu išmaišiau,

O kad atrodytų gražiau,

Raides išdaigom apkaišiau.

Vaikai tik skaitė skaitė skaitė,

Gražius linkėjimus man raitė...

Nors tie vaikai dabar suaugo,

Bet savo knygeles dar saugo

Ir skaito jau saviem vaikam...

Todėl aš su jumis – ilgam.

 

Oi, pasakyti pamiršau:

Aš ir toliau rašau, rašau...

Pasiskaitykit, jei neskaitę.

Jus mylinti – V. Palčinskaitė

„Eilėraščius iš namų“ iliustravo Irena Daukšaitė-Guobienė – viena žymiausių lietuvių grafikių, aktyviai kuriančių nuo septintojo XX a. dešimtmečio. Vienas svarbiausių jos kūrinių bruožų – užkoduota simbolių ir emocijų raiška, perteikiama abstrahuotomis formomis, improvizacijos laisvė ir gebėjimas džaugtis atsitiktinumais. Ši improvizacijos laisvė aiškiai regima ir dailininkės kuriamose vaikiškų knygų iliustracijose, už kurias ji yra pelniusi daugybę apdovanojimų Lietuvoje ir tarptautinėse parodose. Jos iliustracijos visuomet kuria papildomas prasmes, jos ne tiesmukai atkartoja tekstą, bet siekia sudominti mažąjį skaitytoją, praplėsdamos teksto suvokimo lauką vaizdais. Šiltos, mielos ir profesionalios iliustracijos V. Palčinskaitės knygai – atradimų skrynelė mažiesiems skaitytojams.

Claire Taylor-Smith „Fenikso liepsna: Hetė Bi, stebuklingų būtybių gydytoja“. Vilnius: „Tyto alba“, 2017 m. Iš anglų kalbos vertė Kazimiera Kazijevaitė.

Kartą mergaitė, vardu Harietė, paklausė savo mamos: o kas gydo magiškas būtybes, kai jos suserga? Jos mama Lindsė Teilor su drauge Siuzana Smit ilgai galvojo, kol suprato – ogi stebuklingų būtybių gydytojai! Sutikusios rašytoją Klerę Beiker ir pasivadinusios Klere Teilor-Smit (Claire Taylor-Smith), jos visos kartu ir sukūrė Pasakėnijos karalystę. Greičiau ženk į Pasakėniją, jei joje dar nesilankei. Jei lankeisi – sveika sugrįžusi.

„Fenikso liepsna“ – jau šeštoji knyga apie Hetę Bi!

Joje mažoji Hetė Bi rūpinasi undinėmis, fėjomis ir drakonais – visais, kuriems kenkia kipšų karalius Karigeidis. Tačiau šįkart klastingasis karalius pasielgė ypač nedorai. Jis iš feniksės pagrobė pačią svarbiausią – atgimimo galią! Hetei teks stoti į lemiamą kovą, šįkart jai padės ir geriausia draugė Kloja. Ar pavyks mergaitėms nugalėti Karigeidį?

Jei myli gyvūnus, mėgsti nuotykius ir svajoji apie stebuklingą šalį, kurioje gali būti reikalinga, – keliauk į pasakiškų būtybių pasaulį kartu su Hete! 

Matt Haig „Mergaitė, kuri išgelbėjo Kalėdas“. Vilnius: „Tyto alba“, 2017 m. Iš anglų kalbos vertė Lauryna Butrimienė, Rasa Stamkauskienė. Iliustravo Chris Mould.

Ar žinai, kaip veikia magija, kuri skraidina šiaurės elnią dangumi? Magija, kuri padeda Tėtušiui Kalėdai per vieną naktį apkeliauti visą pasaulį? O iš kur atsiranda magija? Ją kuria kiekvienas, kas tiki Tėtušiu Kalėda!

Taip buvo ne visada. Kai pirmą kartą Tėtušis Kalėda nusprendė nuskristi pas vaikus, magijos neužteko, nes juo tikėjo tik viena mergaitė iš Londono – Amelija Višart. Tik jos dėka atėjo Kalėdos! O paskui Ameliją užgriuvo nelaimės: mirė mama, o ji pati buvo apgyvendinta savanaudžio pono Šliužo prieglaudoje. Viskas, ką ji turėjo – tik katinas. Viskas, ko norėjo – ištrūkti iš baisios prieglaudos. Išgelbėti ją galėjo tik stebuklas... arba Tėtušis Kalėda. Amelijos liūdesys kasdien vis didėjo, magija blėso... O be magijos Tėtušis Kalėda negalėjo keliauti. Reikėjo skubiai rasti Ameliją. Ir jis leidosi ieškoti. Kad viso pasaulio vaikai vėl galėtų džiaugtis Kalėdomis, Amelija privalėjo patikėti stebuklais.

Taip prasidėjo paslapčių kupina kelionė per Londoną.