Tomo Kelerto nuotr.

Gruodžio 6, 13 d. kultūros bare „Kablys“ įvyks unikalaus džiazo spektaklio pagal J. Baldvino novelę „Sonio Bliuzas“ premjera, kurio metu Lietuvoje ir užsienyje koncertuojantys džiazo muzikantai kartu su teatro artistais kvies peržvelgti savo asmeninius prisiminimus ir iškelti klausimą: ar vieno žmogaus gyvenimo pasirinkimai gali būti teisingesni už kito? Naują spektaklį, kuriame džiazo koncertas virs prisiminimų ir vaizduotės koliažu, kuria Baltijos kamerinis operos teatras.

Džiazo spektaklio „Sonio Bliuzas“ idėjos ir scenarijaus autorius Žilvinas Vingelis, ką tik atsėmęs geriausio režisūrinio debiuto prizą D. Tamulevičiūtės profesionalių teatrų festivalyje, nesustoja ir subūręs unikalią jaunosios kartos talentų bombą kviečia žiūrovus teatriniu žaidimu tyrinėti savo gyvenimo pasirinkimus.

Specialiai šiam spektakliui susibūrusios džiazo grupės muzikantus greičiausiai būsite girdėję tokiuose džiazo festivaliuose kaip „Vilnius Mama Jazz“, „Kaunas Jazz“, „Peronas Jazz“ arba didžiąją dalį jų matę šiais metais geriausių jaunųjų džiazo talentų „Vilnius Jazz Young Power“ konkurse atsiimant „Grand Prix“ prizą.

Šis tikros muzikos ir teatrinio žaismo pokalbis baro aplinkoje netikėtai žiūrovus nukels į vieno iš klausytojų, iš pažiūros niekuo iš masės neišsiskiriančio vidurinės mokyklos mokytojo, protą. Dovydas Stončius kartu su Matu Pranskevičiumi teatriniu žaidimu aiškinsis broliškus santykius, kol Sonio džiazo grupė provokuos žiūrovą patikrinti savo prisiminimų ir realybės tikrumą.

Videomenininkai Kornelijus Jaroševičius kartu su Nidu Kaniušu transformuos kultūros baro „Kablys“ erdvę į Harlemo džiazo klubą. iškeldami pagrindinį spektaklio komponentus jungiantį klausimą: ar egzistuoja gyvenimo būdas, teisingesnis už kitus?

Šis spektaklis yra bendra Baltijos kamerinio operos teatro ir „Kablys + Kultūra“ koloboracija. 

Spektaklio kūrybinė grupė:

Režisierius, inscenizacijos autorius ir scenografas – Žilvinas Vingelis

Kostiumų dailininkės – Neringa Keršulytė ir Dovilė Gecaitė

Vaidina: Dovydas Stončius, Matas Pranskevičius, Inga Šepetkaitė

Sonio džiazo grupė: Kazimieras Jušinskas (saksofonas), Arminas Bižys (saksofonas), Ignas Kasikauskas (būgnai), Dominykas Norkūnas (gitara), Aurelijus Užameckis (kontrabosas)

Garso dizainas – Algirdas Janonis

Videoprojekcijos: Kornelijus Jaroševičius, Nidas Kaniušas

Garso režisierius – Algirdas Drėma

Šviesų dailininkas – Anupras Jucius

Kaukių dizainas – Rūta Jankevičiūtė

Tomo Kelerto nuotr.
Tomo Kelerto nuotr.
Tomo Kelerto nuotr.
Tomo Kelerto nuotr.