Filmo „Žiedų valdovas: Žiedo brolija“ (2002) kadras.

Pirmadienį kompanija „Amazon“ pranešė įsigijusi teises kurti televizijos serialą „Žiedų valdovo“ trilogijos siužeto pagrindu. Teigiama, kad tai bus didžiausias ir daugiausiai investicijų pareikalausiantis televizinis kompanijos projektas.

Planuojama kurti kelių sezonų trukmės televizijos serialą, kuriame bus plėtojama J. R. R. Tolkieno sukurta siužeto linija ir pasakojami ankstesni įvykiai.

„Žiedų valdovas“ neabejotinai yra kultūrinis fenomenas, kuris per literatūrą ir vėliau pasirodęs didžiuosiuose ekranuose, įkvėpė žiūrovus ir sužadino skirtingo amžiaus žmonių vaizduotę“, – tvirtino Sharonas Tal Yguando, „Amazon“ scenarijų kūrimo vykdomasis prodiuseris.

Trys filmai, ekranizuojantys fantastinę „Žiedų valdovo“ trilogiją, buvo pradėti kurti 2000-ųjų pradžioje. Režisieriaus Peterio Jacksono kino juostos susižėrė ne vien 3 mlrd. dolerių pelną, tačiau pelnė ir 17 Kino Akademijos apdovanojimų.

Teises filmuoti televizijos serialą „Amazon“ įsigijo iš įmonės „Tolkien Estate & Trust“, tačiau nėra skelbiama, kokia suma buvo sumokėta. 

Šis laimėtas projektas atkreipia dėmesį į išaugusį „Amazon“ potencialą vaizdo įrašų kūryboje. Kompanija neslepia ambicijų tapti globalia daugiaserijinių projektų kūrimo lydere bei lygiuotis į tokias pripažinimo sulaukusias kompanijas kaip „HBO“.

Nors trilogija „Žiedų valdovas“ yra geriausiai žinomas rašytojo J. R. R.  Tolkieno kūrinys, autorius yra sukūręs ir daugiau kino juostomis tapusių kūrinių. Pavyzdžiui,  remdamasis knyga „Hobitas“ P. Jacksonas sukūrė tris filmus kasmet pasirodžiusius nuo 2012-ųjų: „Nelaukta kelionė“, „Smogo dykynė“, „Penkių armijų mūšis“. „Amazon“ tikina Tolkieno gerbėjus, jog būsimasis televizijos serialas sieks pasinerti ir labiau supažindinti su tomis rašytojo kūrinių detalėmis, kurios ankstesniuose filmuose nebuvo atskleistos.