Iš Airijos kilusi dainininkė Erica Jennings su vyru Jurgiu Didžiuliu augina tris vaikus. Lietuvoje gyvenanti šeima savo atžalas skiepija pagal mūsų šalies rekomenduojamųjų skiepų kalendorių, tačiau papildomai jie vaikus stengiasi apsaugoti ir kitais prevenciniais skiepais. Todėl savo iniciatyva vaikus skiepijo ir nuo meningokokinės infekcijos. Juk Lietuva, Airija ir Didžioji Britanija Europoje pirmauja pagal meningokokinės B grupės infekcijų skaičių.

„Aš prisimenu savo vaikystės draugės mažąją sesutę, kuri susirgo meningokokine infekcija dar būdama kūdikis. Ji po ligos išgyveno, bet apkurto viena ausimi, turėjo nešioti klausos aparatą“, – pasakoja Erica Jennings, kuri apie meningokokinės infekcijos grėsmes sužinojo dar vaikystėje. Todėl prieš kelerius metus atsiradus vakcinai nuo šios klastingos ligos, trijų vaikų mama nedvejojo ir paskiepijo savo atžalas: „Tai yra mūsų asmeninis pasirinkimas. Man atrodo, kad paskiepyti vaikus tiek nuo meningokokinės infekcijos, tiek nuo kitų pavojingų ligų yra svarbu“, – sako E. Jennings.

Meningokokinė infekcija yra ūmi ir klastinga liga, kuri gali baigtis tragiškai. Todėl greita tėvų reakcija labai svarbi. Jeigu tėvams kyla nors menkiausias įtarimas dėl negaluojančio vaiko arba vaistai nuo temperatūros nenumuša karščiavimo ir vaikas vis tiek būna vangus, blogai jaučiasi, reikia kuo skubiau kreiptis į medikus.

„Aš manau, kad jeigu yra bet kokia dvejonė, iškart važiuokite į ligoninę ir išsiaiškinkit. Nebijokite pasirodyti kvailai – geriau be reikalo nuvažiuoti į ligoninę, negu vėliau gailėtis. Meningokokinė infekcija gali atimti vaiko ar suaugusiojo gyvybę greičiau nei per parą, todėl delsti laiko nėra“, – sako Erica.

Norint apsisaugoti nuo meningokokinės infekcijos, svarbu laikytis ir higienos taisyklių: dažnai plauti rankas ir tai daryti kruopščiai, nebučiuoti vaikų į lūpas, nekalbėti per arti vaikų veido, nečiaudėti, nekosėti neprisidengus.

Spalio 15-ąją minėta Pasaulinė rankų plovimo diena. Tai paprastas, bet veiksmingas būdas užkirsti kelią plisti užkrečiamosioms ligoms – net 80 proc. visų užkrečiamųjų ligų plinta per nešvarias rankas.

„Gal skambės kaip smulkmena, bet man pats svarbiausias dalykas yra švarios rankos. Savo vaikus mokau, kad, parėjus namo, rankas būtinai reikia nusiplauti su muilu. Nesvarbu, kur jie buvo – būrelyje, mokykloje, ar išėjo į parką. Tai labai paprastas, bet svarbus dalykas“, – įsitikinusi Erica.

Daugiau informacijos apie ligą ir jos profilaktiką rasite čia.