Praėjusią savaitę vykusioje tarptautinėje programuotojų konferencijoje „Build Stuff” iš viso pasaulio suvažiavusių virš tūkstančio programuotojų dėmesį kaustė ne tik technologijų pasaulio tendencijos, bet ir operos solistų pasirodymas. Įpusėjus konferencijai, dalyviais bei techniniu personalu persirengę „Vilnius City Opera” solistai atliko netikėtą pasirodymą.

Anot „Vilnius City Opera” meno vadovės Dalios Ibelhauptaitės, vieni iš pagrindinių „Vilnius City Opera” tikslų yra stebinti, intriguoti ir edukuoti.

„Visais laikais didžiųjų A klasės operos teatrų svajonė buvo išeiti į gatves. Dėl šios priežasties ir mums yra svarbu savo pasirodymus rodyti ne tik teatruose, bet ir pačiose netikėčiausiose vietose. Buvo įdomu stebėti nustebusius ir susidomėjusius žmonių veidus, kurie operos solistų balsus išgirdo, atrodo, pačioje netikėčiausioje vietoje – programuotojų konferencijoje. Tai buvo gražus įrodymas, kad klasikinė kultūra žmones gali pasiekti visur”, – komentuoja „Vilnius City Opera” meno vadovė Dalia Ibelhauptaitė.

„Build Stuff” konferencijos įkūrėjos Neringos Young teigimu, ši konferencija yra tapusi ne tik vieta, kurioje nagrinėjamos programuotojams aktualios temos, bet ir šalies vizitinė kortelė. Anot N. Young, konferencija dažnai būna pirmoji priežastis, skatinanti tarptautines technologijų bendroves pradėti domėtis Lietuva bei jos investicine aplinka.

„Konferencijos metu į šalį suvažiuoja ne tik programuotojai, bet ir didžiausių tarptautinių bendrovių vadovai. O pati konferencija jau treti metai iš eilės prasideda Vilniaus miesto mero Remigijaus Šimašiaus kalba, kviečiant atvykti gyventi ir dirbti į Vilnių. Kasmet vis kūrybiškiau ir garsiau siekiame Lietuvą reprezentuoti kaip IT šalį su Europinio lygio sostine. Be to, yra sakoma, kad klasikinė kultūra – tai pagrindinis švietimo ir ugdymo įrankis”, – teigia konferencijos įkūrėja ir organizatorė.

Taip pat „Build Stuff” konferencija, kaip ir kasmet, prisideda prie paramos fondų veiklos. Dalis konferencijoje surinktų lėšų bus skiriama „Kompiuteriukai vaikams” iniciatyvai ir Vilniaus „Rotaract Klubo” organizuojamam renginiui „Ančiukų lenktynės”.