Daiga Ellaby/Unsplash.com nuotr.

Gruodžio 9–10 dienomis Vilniaus mokytojų namuose įvyks pirmasis šalyje vaikų ir jaunimo literatūrai skirtas festivalis „Vaikų Kalėdų sala“, kurio simboliu tapo žaismingas krabas, ant nugaros nešantis knygą. Festivalio metu vyks vaikų knygai skirta konferencija, vaikų knygų mugė, o svarbiausia – dvi dienas truksianti literatūros įkvėptų renginių fiesta vaikams ir jaunimui.

Išsamią festivalio programą rasite apsilankę čia.

„Tai pirmas toks festivalis Lietuvoje, todėl pasistengėme, kad jis išties taptų įsimintinas. Festivalio renginių programoje – susitikimai su knygų autoriais, kūrybinės, fantaziją išlaisvinančios dirbtuvės, spektaklis ir net literatūros personažų vakarėlis“, – sako festivalio organizatoriai.

Festivalyje bus pristatytos trys naujausios lietuvių autorių knygos – Jurgos Vilės ir Linos Itagaki komiksų pasakojimas apie tremtį „Sibiro haiku“, Daivos Čepauskaitės jauniesiems skaitytojams skirta peozijos knyga „Baisiai gražūs eilėraščiai“ ir rašytojo Justino Žilinsko knyga „Kaukas Gugis ir kerų karas“.

Vaikai taip pat susitiks su 2017 „Metų knygos“ rinkimuose dalyvaujančiais autoriais – Rebeka Una („Aš esu Tomas, seklys“), Virgiu Šidlausku („Ulfas ir stebuklinga barzda“) ir Aušra Kiudulaite bei Evelina Daciūte („Laimė yra lapė“). Svarbiausia, kad ne tik susitiks, bet galės su autoriais nuveikti šį tą įdomaus.

„Ypač džiaugiamės, kad festivalyje bus pirmą kartą pristatyta iš anglų kalbos versta visame pasaulyje populiari knyga „Vakaro istorijos mergaitėms maištininkėms”, pasakojanti įkvepiančias garsių pasaulio moterų istorijas. Pristatymas skirtas tėvams, pedagogams, psichologams, visiems, kurie domisi mergaičių raida šiuolaikiniame pasaulyje, lyčių lygybės klausimais. Pristatyme dalyvaus edukologijos mokslų daktarė Austėja Landsbergienė, Lygių galimybių plėtros centro vadovė Margarita Jankauskaitė, kiti profesionalai“, –  teigia organizatoriai.

Tačiau svarbiausi šventės dalyviai, žinoma, yra vaikai. Festivalyje sau tinkamų veiklų ras beveik visų amžiaus grupių dalyviai. Mažiausius kviečiame į smagų susitikimą su „Raudonos nosys. Gydytojai klounai“ komandos nare Joana Čiužauskaite ar su Kalėdų Senelio padėjėjais Benu ir Vilija, parašiusiais pasaką „Riešutortas“. Kiek ūgtelėjusių vaikų lauks populiarėjantys „Vaikų žemės“ kūrybiniai skaitymai, knygų mankšta su linksmuoju pilateso treneriu Justu Ščiuku, įvairios kūrybinės dirbtuvės. Tarp renginių paaugliams – pirmą kartą rengiamas užsiėmimas „Žaidžiame knygų mugę“, kurio dalyviai kurs knygų viešinimo strategijas ir galės įgyvendinti jas praktikoje – reklamuodami ir prekiaudami festivalio metu vyksiančioje knygų mugėje.

Festivalio linksmybių vinimi taps literatūros personažų vakarėlis, kuriame didžėjaus net trys garsūs vaikų knygų rašytojai, o šokėjų būryje jų bus dar daugiau. Į vakarėlį kviečiami visi, pasipuošę literatūros personažų akcentais – medaus statine, ilgomis dryžuotomis kojinėmis, lapės ausimis... Rinksime smagiausio kostiumo savininkus, kuriuos apdovanosime lietuvių autoriaus knygomis.

Atkreipiame dėmesį, kad į kai kuriuos renginius reikalinga registracija.