Peteris Bichselis (g. 1935 m. Liucernoje) – vienas garsiausių Šveicarijos rašytojų, laikomas trumposios prozos meistru. Apdovanotas daugeliu literatūros premijų, populiarus skilčių įvairiuose savaitraščiuose autorius. 1969 m. išleistos „Vaikiškos istorijos“ jau po metų pelnė autoriui Vokietijos vaikų ir jaunimo literatūros premiją. Tai viena populiariausių ir dažniausiai į kitas kalbas verčiamų šveicarų autorių knygų. Kūrinio fragmentai įtraukiami į mokyklų programas ir analizuojami pamokose. „Vaikiškos istorijos“ priskirtinos nonsenso žanrui ir gretinamos su tokiais kūriniais kaip A. A. Milno „Mikė Pūkuotukas“ ar D. Biseto „Aukštyn kojom“.

„Vaikiškos istorijos“ – tai septyni filosofiniai pasakojimai dideliems ir mažiems vaikams, skaitytojams, kurie nenustojo klausti: „Kas būtų, jeigu...?“

Septyni pasakojimai, kuriuose keistuoliai, nevykėliai, juokingi maištininkai, liūdnojo vaizdo riterio palikuonys mėgina kvestionuoti to, kas egzistuoja, neišvengiamumą. Štai žmogus, kuris žino, bet netiki, kad Žemė yra apvali, ir turi tai patikrinti; štai keistuolis, visiems daiktams duodantis naujus vardus, kol kiti jo ima nebesuprasti. Ir dar vienas, kuris teigia, kad Amerikos nėra; arba išradėjas, kuris išradinėja vien daiktus, kurie jau egzistuoja. Subtilias šveicarų klasiko Peterio Bichselio istorijas skaito ir šešiamečiai, ir septyniasdešimtmečiai. Ir kiekvienas supranta savaip, ir perpasakoja jas kitiems.

Lietuvišką knygelės leidimą parengė Aukštaitijoje, Dusetose ir aplink Dusetas gyvenantys kūrėjai: išvertė vertėja Indrė Dalia Klimkaitė (Lietuvos literatūros vertėjų sąjungos narė, Tarptautinės vaikų literatūros asociacijos IBBY narė), iliustravo Dusetų galerijos dailininkė, fotografė, literatė Vilija Visockienė. Dizainą kūrė menininkai Gintautas ir Lina Kažemėkai. Knygą redagavo dr. Solveiga Daugirdaitė. Leidybą iš dalies finansavo Lietuvos kultūros taryba.

Knygelės meninėms idėjoms skleisti sukurta feisbuko paskyra „NeVaikiškos istorijos“, kurioje publikuojama su knyga susijusi informacija, ištraukos, į leidinį nepatekusios iliustracijos ir planuojama diskutuoti vaikų literatūros temomis.

Įsigyti galima knygynuose arba www.pamegincius.lt.