Rolandas Kazlas. Ryčio Šeškaičio nuotr.

Didžiąją Kalėdų savaitę, gruodžio 19 d. 19 val., susitikti „Vaidilos“ salėje kviečia aktorius Rolandas Kazlas. Jis pristatys poeto Vlado Šimkaus programą „Pusiaukelė“. Kartu su juo „Pusiaukelėje“ pasirodys profesionalūs muzikantai: Audrius Piragis (gitara) ir Andrius Daugirdas (boso gitara, klavišiniai), dovanosiantys gražiausias melodijas.

Rolandas Kazlas apie programą ir santykį su poeto Vlado Šimkaus poeziją sako: „Su poeto Vlado Šimkaus kūryba draugauju jau senokai. Žodis „draugauju“ gal labiausiai ir tinka , nes vis aiškiau suvokiu, kad kadaise sau atradau ne tik puikų poetą, tačiau ir tam tikra prasme savotišką bendramintį ar bendrajausmį, jei galima taip nepoetiškai pasakyti, kuris jau kurį laiką keliauja kartu.

Po vakaro su šio poeto eilėmis tampu tarsi atsinaujinęs ir atsijauninęs, žaismingesnis, jausmingesnis, išmintingesnis ir savotiškai pakylėtas. Nežinau, kur slypi ir kokia šio poeto kūrybos paslaptis. Gal tai tiesiog profesinė meistrystė, talentas, o gal dar kažkas daugiau, sunkiai paaiškinama, įvardijama, kažkas tarp žodžių ar dar iki jų, tačiau būna, kad įžengus į V. Šimkaus eilių pasaulį nepastebimai ima šviesti paprasti nepaprastumai, paties poeto žodžiais tariant.

Programą pavadinau „Pusiaukelė“, nes turbūt visa, kas gyva, yra nuolatinėj pusiaukelėj, pusiausvyroj, rimuose, žaismėje... Tad ir lauksime jūsų ten – „Pusiaukelėje“.“