Metams baigiantis, dalinamės dešimtimi skaitomiausių 2017-ųjų tekstų, linkėdami, kad kitais metais dienraštyje Bernardinai.lt kasdien rastumėte jūsų laiko vertų publikacijų.

Dainininkas ir aktorius Mantas Jankavičius.

MANTAS JANKAVIČIUS: DAUGIAUSIA TURIME INVESTUOTI Į SANTYKĮ

Mantas Jankavičius daugeliui yra žinomas kaip populiarių dainų atlikėjas, aktorius. Tačiau šįkart ir muziką, ir kiną palikome nuošalyje. Kalbėjomės apie tikėjimą ir tai, ką šiandien reiškia būti krikščionimi.

Liucija, Pranciškus, Jacinta.

ŠVENTI VAIKAI, REGĖJĘ PRAGARĄ

Prieš šimtą metų Cova da Iria slėnyje, Vakarinėje Portugalijos dalyje, trims piemenėliams pasirodė Švč. Mergelė Marija. Ji pasirodydavo vaikams kiekvieno mėnesio 13 dieną penkis mėnesius iš eilės. Dievo Motina valstiečių vaikams pasakė esanti Šventojo Rožinio karalienė, ragino karštai melstis už žmonijos išsigelbėjimą, atgailauti.

Karolis Kaupinis. Audriaus Solomino nuotrauka.

TARPINĖ BŪSENA

Jaunas režisierius ir žurnalistas Karolis Kaupinis rašo: Tuomet, kai esi aukso viduryje, to dažniausiai nesupranti. Supranti, tik jį praradęs. Bet užfiksuoti, kai jį pasieki, ir jame likti, labai sunku. Žmonės ilgai neišlaiko vidurio. Daugeliui žmonių išvada „viskas yra sudėtinga“ yra per sudėtinga. Žmonės mėgsta, kai būna juoda arba balta. 

www.pexels.com nuotrauka.

PENKIOS KNYGOS PAAUGLIAMS

Kalbėdama su mokiniais atrandu, kokios knygos jiems patinka, ir stengiuosi paskatinti vaikus mėgautis vertinga literatūra. Neabejoju, kad paėmę į rankas bent vieną iš šių kūrinių paaugliai atras skaitymo džiaugsmą ir susimąstys apie tai, kokios vertybės jiems svarbios.

Mangirdas su mama. Asmeninio archyvo nuotrauka.

AUTISTO SŪNAUS MAMA: „UŽTENKA VIENO VIZITO Į KIEMO ŽAIDIMŲ AIKŠTELĘ, VIENO „DURNIAU, EIK IŠ ČIA“, IR VISKĄ PRADEDI IŠ NAUJO“

Ingrida – jauna, žavi, linksma, vietoje nesėdinti jauna mama iš Šiaulių, kurios gyvenimas truputį kitoks nei daugelio jaunų šeimų, susilaukusių mažylių. Prieš beveik 10 metų Ingrida gavo dovaną – sūnų Mangirdą. Sausio mėnesį jam sukaks 10 metų. Berniukas žvelgia į kiekvieną sutiktą žmogų savo didelėmis žaliomis akimis. Kartais labai stipriai apkabina, o kartais nusisuka ir bėga į kitą pusę. Taigi Mangirdas – ypatingas berniukas, kurio ypatingumą mama pastebėjo sūnui pradėjus vaikščioti. Ingrida sutiko pasidalinti savo asmenine patirtimi, kuri galbūt įkvėps ar padrąsins kitus tėvus, kuriems tenka susidurti su panašiomis situacijomis.

Markus Spiske/unsplash.com nuotrauka.

APIE TRENERĮ, KURIS NEIŠMOKĖ ŽAISTI FUTBOLO

„Žiūrėk, Donatai. Tu dabar pareisi namo, tavęs lauks karštas arbatos puodelis, šiltas dušas, mylintys tėvai. Tie, apie kuriuos kalbi, viso to neturi – jų niekas nelaukia. Galbūt čia, lankydami treniruotes, jie turi paskutinę galimybę užsikabinti ir nenueiti šunkeliais. Jei aš juos išmesiu, tai jiems liks gatvė, gauja ir veikiausiai nepilnamečių kolonija“, – kalbėjo treneris.

„Keulė rūkė“ reklama iš „Facebook“.

KIAULIŠKOS KOMERCIJOS RIBOS

Labiausiai nerimą kelia tai, kad sistemingu krikščionių žeminimu paremta „Keulė rūkė“ komunikacija lengvai suvartojama kartu su jų ruošiamu maistu ir daliai žmonių nė kąsnis burnoje neužstringa. Ne į gera mums, politinių gyvūnų bendruomenei, toks kiauliškumas.

Nik Shuliahin/unsplash.com nuotrauka

DEPRESIJOS GYDYMO CENTRO PSICHOLOGĖ: LENGVAS IR VIDUTINES DEPRESIJAS GALIMA IŠGYDYTI BE VAISTŲ

Kaip atpažinti ir nemedikamentinėmis priemonėmis gydyti depresiją, klausiame „Depresijos gydymo centro“ įkūrėją, klinikinę psichologę Aušrą Mockuvienę. Ji dalinasi trimis pasiūlymais, kaip žmogus gali padėti sau. Tai moksliškai įrodyti būdai, kurių veiksmingumas yra toks pat arba didesnis nei antidepresantų, tačiau jie neturi vaistams būdingų šalutinių poveikių. 

Veronika ir Vytautas Rutkauskai. Asmeninio archyvo nuotrauka.

DINOZAURIŠKA MEILĖS ISTORIJA: 70 METŲ KARTU

Sėdėdama ant Juozo Miltinio skulptūros postamento pastebėjau porą. Elegantiškas žilagalvis švelniai paėmęs už parankės vedėsi smulkutę moterytę ryškiai apelsinine suknele. Lėtai tipendami Panevėžio Laisvės aikšte jie artėjo prie manęs. „Jūs tokie gražūs!“, – užkalbinau. Ir tada sužinojau, kad 86 metų Veronika ir 92 metų sulaukęs Vytautas Rutkauskai tądien ėjo švęsti savo 66-ųjų vestuvių metinių.

Jurgita Jurkutė. Tomas&Lukas nuotrauka/žurnalas „Žmonės“

J. JURKUTĖ: „ŽMONĖS PASIILGĘ TIKRO BENDRAVIMO IR KALBĖJIMO APIE TAI, KAS SKAUDA“

Savižudybių tema mūsų šalyje vis dar yra tabu ir stigma. Jurgita Jurkutė pasakoja apie tai, kokie jausmai aplankė po tėčio ir brangaus kolegos savižudybės, apie tai, kas padėjo atsitiesti, kodėl ji pasiryžo savo patirtimi dalintis garsiai ir apie tai, kas galėtų padėti griauti tylos sieną mūsų visuomenėje.