Poetas Antanas A. Jonynas. Igno Stanio nuotr.

Iš pareigų traukiasi Lietuvos rašytojų sąjungos pirmininkas Antanas A. Jonynas. Jis sakė, kad pareigų atsisako dėl asmeninių priežasčių.

„Tos priežastys yra asmeninės, todėl jų nenoriu komentuoti, nes nekomentavau ir savo kolegoms. Nuo sausio 10-osios šiose pareigose manęs jau nebus“, – BNS sakė A. A. Jonynas.

Anot jo, Rašytojų sąjungos suvažiavimas bus šaukiamas kovą arba balandį, iki tol sąjungai pirmininkaus jo pavaduotoja rašytoja Birutė Jonuškaitė.

64-erių poetas, vertėjas, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas sąjungai vadovauja nuo 2011-ųjų, 2015-aisiais jis buvo perrinktas naujai ketverių metų kadencijai. Kaip poetas A. A. Jonynas debiutavo 1977-aisiais rinkiniu „Metai kaip strazdas“, yra išleidęs 11 poezijos knygų, taip pat literatūros vertimų iš vokiečių, rusų, latvių kalbų, tarp jų – Johanno Wolfgango Goethe „Faustą“.

Lietuvos rašytojų sąjunga turi beveik 380 narių.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.