Kadras iš rež. Arūno Matelio filmo „Nuostabieji lūzeriai. Kita planeta“.

Kiekvieną žodį ir vaizdą apie Arūno Matelio filmą „Nuostabieji lūzeriai. Kita planeta“ gaudantys dviračių sporto ir kino gerbėjai pagaliau turi į ką žiūrėti belaukdami filmo premjeros Lietuvoje. Režisierius pristato filmo anonsą, kuriame žvelgia į nematomą prestižinių lenktynių „Giro d'Italia“ pusę ir gregorius – dviratininkus, pasiryžusius aukoti savo rezultatą dėl kito sėkmės. 

Filmo anonsas:

„Nuostabieji lūzeriai. Kita planeta“ Lietuvos kino teatruose pasirodys vasario 9-ąją. Dokumentinis filmas pasakoja apie vienas sudėtingiausių ir populiariausių dviračių varžybų pasaulyje – „Giro d'Italia“. Tačiau ne apie garbę ir šlovę. Šios juostos herojai – sudėtingiausius iššūkius įveikiantys ir lyderių šešėlyje esantys sportininkai, neturintys asmeninės pergalės teisės. Herojai, savo pasiaukojimu nutiesiantys kelią į pergalę komandos lyderiams, tapę universaliais pasiaukojimo dėl kitų pavyzdžiais.

„Nuostabieji lūzeriai. Kita planeta“ jau įvertinti 3 tarptautiniais apdovanojimais, o komplimentų jam negaili kino ir sporto bendruomenės autoritetai. „71 minutė, alsuojanti tikrumu“, – neslepia „Giro d'Italia“ ir „Tour de France“ nugalėtoja Edita Pučinskaitė. „Filmas, pakeičiantis suvokimą apie laimėtoją. Nuostabu būti lūzeriu“, – mano pasaulio kalnų dviračių sporto čempionas Elijus Čivilis.

„Filmas pakeri, net jei nesi dviračių lenktynių gerbėjas ir pats nevažinėji dviračiu, nes jis pasakoja apie tikrą aistrą ir pasiaukojimą dėl bendro siekio. Pasiaukojimą dėl kito žmogaus“, – teigia filmą geriausio dokumentinio filmo prizu apdovanojęs tarptautinio Varšuvos kino festivalio direktorius Stefanas Laudynas. 

Beveik 8 metus režisieriaus A. Matelio kurtas filmas – didžiausias bendros gamybos Europoje kino projektas, jo gamyboje dalyvavo net aštuonios šalys: Lietuva, Italija, Šveicarija, Airija, Šiaurės Airija, Latvija, Ispanija ir Belgija. 

Filmo feisbuko puslapis

Filmo interneto puslapis.