EPA nuotrauka

JAV sostinėje Vašingtone sausio 19 d. dešimtys tūkstančių žmonių, pasisakančių už gyvybės apsaugą nuo jos pradėjimo, susirinko į kasmetinį „Žygį už gyvybę“. Jis vyksta nuo 1973 m., kai Aukščiausiasis Teismas byloje „Roe v. Wade“ nusprendė, kad visose valstijose įteisinami abortai.

EPA nuotrauka

Pirmąkart per 45-erius „Žygio už gyvybę“ metus į susirinkusiuosius kreipėsi valdžioje esantis šalies prezidentas. Anot „Washington Post“, du ankstesni prezidentai respublikonai yra akcijos organizatoriams skambinę telefonu. Šįkart minią Donaldas Trumpas pasveikino iš rožių sodo Baltuosiuose rūmuose. Jo žinia buvo tiesiogiai transliuojama. Kontroversiškai vertinamas respublikonų prezidentas sakė: „Žygis už gyvybę“ atsirado iš meilės. Jūs mylite savo šeimas, kaimynus, valstybę, jūs mylite kiekvieną vaiką, gimusį ir negimusį, nes tikite, kad kiekviena gyvybė šventa, kad kiekvienas vaikas – brangi Dievo dovana.“

EPA nuotrauka

Žygio dalyvių plakatai bylojo: „Abortas – ne vaistas Dauno sindromui“, „Kaip buvęs embrionas, prieštarauju abortui“, „Mažiau moterų darytųsi abortus, jei įsčios turėtų langus“.

EPA nuotrauka

Susirinkusieji laikraščiui „Washington Post“ sakė, kad prezidento pasirodymą vertina skirtingai. Vieni džiaugėsi, didžiavosi ir sakė, kad D. Trumpas teikia jiems vilties, kiti tai vadino „nelemtu dėmesio atitraukimu“. 

EPA nuotrauka

EPA nuotrauka

EPA nuotrauka

EPA nuotrauka