Kultūros istorikas mėgėjas, kraštotyrininkas Vilius Puronas.

Kultūros istorikas mėgėjas, kraštotyrininkas Vilius Puronas, pasakodamas Kuršėnų Šv. Jono Krikštytojo bažnyčios isoriją, sako: „Bažnyčia gana solidi, aptraukta akmenine tvora. Iš kai kurių pusių atrodo, kad tvora tarsi gynybinė būtų. Kaip ir kiekviena bažnyčia, ši turi savitumų, vienaip ar kitaip susijusių su Kuršėnų praeitimi.“

Pirmoji Kuršėnuose bažnyčia buvo pastatyta apie 1522 metus. Dokumentai byloja, kad toliau čia vyko koncesinės kovos: vienu metu bažnyčia buvo ar perrašyta, ar padovanota reformatams. Apie 1624 metus vis dėlto pripažinta, kad maldos namai turi būti atiduoti katalikams. Nuo 19 šimtmečio pradžios iki Pirmojo pasaulinio karo Kuršėnų Šv. Jono Krikštytojo bažnyčia išstovėjo tvirtai, tačiau abu pasauliniai karai ją smarkiai apniokojo.

„Kuršėniškiai šnibždasi, kad šios bažnyčios altorinėje dalyje yra šv. Faustinos relikvija. Ar taip yra iš tikrųjų – dabar nepasakysiu, bet visai atžvilgiais tai įdomu, paslaptinga ir kartu sava. Juk visa pasaulio katalikybė yra tarpusavyje surišta. Ir vienas tokių mazgelių yra čia, Kuršėnuose“, – vaizdžiai kalba V. Puronas.

Bernardinai.TV