Prof. Artūras Žukauskas

Nuotraukos autorius Vygintas Skaraitis/BFL 
© Baltijos fotografijos linija

Penktadienį vykusiame Lietuvos universitetų rektorių konferencijos (LURK) posėdyje naujuoju jos prezidentu vienerių metų kadencijai išrinktas Vilniaus universiteto (VU) rektorius prof. Artūras Žukauskas.

A. Žukauskas šiose pareigose pakeis Vytauto Didžiojo universiteto rektorių prof. Juozą Augutį. Pasak VU rektoriaus, pagrindinis jo veiklos prioritetas bus aukštojo mokslo prestižo didinimas.

„Dėkoju konferencijai už suteiktą mandatą. Pagrindiniu prioritetu matau aukštojo mokslo prestižo didinimą. Privalome daugiau kalbėti apie fundamentalias jo problemas. Be to, norisi įrodyti, jog būtina užtikrinti investicijas į kokybinius pokyčius – pasaulinė praktika jau seniai yra įrodžiusi, kad būtent investicijos į intelektą duoda didžiausią grąžą valstybei. Kartu ketinu užtikrinti lygiavertį visų universitetų interesų atstovavimą“, – teigė prof. Artūras Žukauskas.

LURK tikslai – skatinti Lietuvos mokslo, studijų, kultūros ir ūkio raidą, aukštųjų mokyklų bendradarbiavimą, aukštųjų mokyklų tarpusavio ir tarptautinius ryšius, bendradarbiauti su valdžios ir valdymo bei vietos savivaldos institucijomis.

VU informacija