Knygos „Kaip sukonstruoti lėktuvą“ viršelis.

Martin Sodomka „Kaip sukonstruoti lėktuvą“. Vilnius: „700 eilučių“, 2017 m. Vertė A. V. Bartkutė.

Trys mums jau pažįstami draugai – žvirbliukas, žiurkiukas ir rupūžius – negali gyventi be nuotykių! Šį kartą drąsūs knygos veikėjai imasi konstruoti lėktuvą. Leidyklos ,,700 eilučių“ išleistoje M. Sodomkos antrojoje pasakų apie techniką serijos knygoje ,,Kaip sukonstruoti lėktuvą“, skaitytojas, drauge su knygos herojais, sužinos ko reikia, kad lėktuvas atsiplėštų nuo žemės, kaip jis pilotuojamas, kaip atrodo variklis ir daugelį kitų įdomių dalykų.

Knygelė pradedama klausimu: „Kodėl gi mes negalėtume sukonstruoti lėktuvo?“. Du draugai – žiurkiukas Arnis ir žvirbliukas Zylius, prie kurių vėliau prisijungia trečias narys rupūžius Kristianas, nusprendžia sukonstruoti lėktuvą, kuriuo galėtų nukeliauti į nepažįstamus kraštus ir pasinerti į nuotykius. Juk praėjusiais metais šiai kompanijai sėkmingai pavyko sukonstruoti automobilį, tad idėja sukonstruoti lėktuvą taip pat atrodo įgyvendinama. 

Knygos „Kaip sukonstruoti lėktuvą“ iliustracija.

Ne paslaptis, kad bičiuliai neturi jokio supratimo apie lėktuvus ir jų konstravimą, nors žvirbliukas Zylius ir turi gebėjimą skraidyti. Tad konstruojant lėktuvą knygos veikėjams teks susipažinti su fizikos dėsniais ir mechanikos subtilybėmis, sužinoti, kaip konstruojamos atskiros detalės. Jie ne tik susidurs su techniniais nesklandumais, bet ir su abejonėmis, baime bei iškilusia grėsme gyvybei.

„Kaip sukonstruoti lėktuvą“ – ne tik praktinių žinių kupina knyga, bet ir nuotaikinga istorija apie tris draugus. Šie draugai nėra itin malonūs vienas kitam, bet iškilus nesklandumams ir grėsmei draugo sveikatai paaiškėja, koks stiprus ryšys juos sieja ir kaip besąlygiškai jie gali vienas kitu pasikliauti.

Knygos „Kaip sukonstruoti lėktuvą“ iliustracija.

Knygelę puošia paties autoriaus sukurtos iliustracijos, kurias kuriant teko išstudijuoti ne vieną brėžinį ir modelį. Autorius nuo pat jaunystės domėjosi aviacija, taip ir kilo mintis parašyti vaikams skirtą knygą „Kaip sukonstruoti lėktuvą?“, kuri sulaukė pasaulinio populiarumo ir sėkmės.