Li Tzuni/Unsplash.com nuotr.

Ar dažnai susiduriate su situacija, kuomet vaikas turi kalną žaislų, tačiau žaidžia tik su vienu? Arba išvis nežaidžia? Kuomet reikalauja vis naujų žaislų? Taip yra todėl, kad nedaug šiuolaikinėje rinkoje esančių žaislų įtraukia vaikus į žaidimą.

Žaislas – tai įrankis, skatinantis kuo daugiau veikti, mąstyti, kurti ir taip mokytis gyventi. Jei žaislas ribotas, ribotas ir žaidimas, tada reikia naujų žaislų (priemonių) ruoštis gyvenimui.

Kyla klausimas – kokį žaislą pirkti vaikui, kad šis nepabostų ir nepapildytų jau turimos žaislų krūvos? Štai keletas patarimų:

  1. Pirmiausia, „neapipilkite“ vaikų žaislais. Pirkite vieną žaislą, taip ugdydami saikingą ateities vartotoją. Vaikas gavęs mažiau žaislų labiau juos vertins ir atkreips dėmesį.
  2. Antra, rinkitės žaislus, kurie skatintų vaiko mąstymą, kūrybiškumą ir įsitraukimą į žaidimą, o ne atimtų juos iš vaiko, pavyzdžiu, nesiūlome pirkti lojančio ir vaikščiojančio šunelio-roboto, kadangi, palyginus su paprastu pliušiniu šuneliu, jis atima galimybę iš vaiko įsivaizduoti, imituoti jo judėjimą, įgarsinti jį.
  3. Puiku, jei žaislas daugiafunkcinis. Tikėtina, kad tokiu žaislu vaikas naudosis ilgiau norėdamas išbandyti jo galimybės. Taip pat, tikėtina, kad toks žaislas lavins daugiau vaiko gebėjimų.
  4. Atkreipkite dėmesį į žaislo turinį, kokias vertybes ir nuostatas jis diegia. Svarbi ir medžiaga, iš kurios žaislas pagamintas. Atminkite, kad ugdome pavyzdžiu, tad pirkdami natūralių medžiagų žaislus, mokome vaikus ekologiškumo, atsakingo vartotojiškumo.
  5. Rinkitės modernius ir naujoviškus žaislus, nes jie prikausto dėmesį labiau nei kasdien matomi objektai. Tai gali būti ir tradiciniai žaislai, patobulinti šiuolaikiškomis technologijomis.
  6. Atsižvelkite į vaiko troškimus bei pomėgius, bet nepamirškite, kad jūs kuriate vaiko aplinką. Atidžiai rinkdamiesi žaislus galite maksimaliai ją praturtinti ir padovanoti dar didesnę dovaną vaikui, nei pats žaislas.

Autorė yra VšĮ „Pilni namai“ edukologė