Prof. Sergejus Ignatovas. EHU nuotrauka

Europos humanitarinio universiteto (EHU) rektoriumi nuo kovo 1 d. paskirtas buvęs Bulgarijos Respublikos švietimo, jaunimo ir mokslo ministras prof. Sergejus Ignatovas.

EHU Visuotinio dalininkų susirinkimo pirmininkas, Eurazijos fondo prezidentas Horton Beebe-Center itin palankiai vertina,kad konkursas Rektoriaus pareigoms užimti sėkmingai baigėsi: „EHU itin pasisekė su prof. Ignatovu naujojo nuolatinio Rektoriaus pareigose — jo profesinė ir akademinė patirtis kalba už save. Noriu ypatingai padėkoti Švedijos tarptautinio vystomojo bendradarbiavimo agentūrai už svarią paramą EHU vadovybei Rektoriaus konkurso metu. Linkiu prof. Ignatovui sėkmės EHU Rektoriaus pareigose ir džiaugiuosi glaudžiai dirbti kartu.“

Prof. Sergejus Ignatovas yra tarptautiniu mastu pripažintas egiptologas, parašęs tokias knygas kaip „Klasikinio Egipto morfologija“, „Senovės egiptiečių išmintis“, „Faraonų Egiptas“, „Papirusas neauga ant akmens“, „Dievo kūnas“ bei daugiau nei 40 mokslinių straipsnių, skirtų Senovės Egipto lingvistikos, istorijos ir religijos problematikai.

Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius komentuoja prof. Ignatovo paskyrimą: „Lietuva džiaugiasi matydama, kad toks tarptautiniu mastu pripažintas profesionalas kaip prof. Ignatovas tampa EHU Rektoriumi. Be abejo tai prisidės prie naujos Unversiteto strategines plėtros ir sustiprins akademinį ir mokslinį potencialą, išlaikant jį ypatingai svarbiu projektu Baltarusijai ir regionui“.

2009-2013 metais prof. Ignatovas ėjo Bulgarijos Švietimo, jaunimo ir mokslo ministro pareigas Boyko Borisov vyriausybėje. Būnant švietimo ministru jis įgyvendino reikšmingas reformas, siekiant padidinti universitetų autonomiją ir diversifikuoti aukštojo mokslo finansavimą. 2002-2009 metais prof. Ignatovas buvo žymiausio privataus Bulgarijos universiteto – Naujojo Bulgarijos universiteto – Rektorius.

Prof. Ignatovo akademinė karjera prasidėjo nuo Sofijos universiteto lektoriaus pareigų. 9-ojo dešimtmečio pabaigoje jis prisijungė prie Naujojo Bulgarijos universiteto vadovybės ir tapo Bakalaurų mokyklos dekanu. Prieš ateinant į EHU prof. Ignatovas vadovavo Bulgarijos egiptologijos institutu.

Prof. Ignatovas apgynė egiptologijos mokslų daktaro laipsnį Sankt Peterburgo valstybiniame universitete. Jis taip pat buvo Oksfordo universiteto (All Souls koledžas) stipendiantas. Be gimtosios bulgarų kalbos, prof. Ignatovas laisvai kalba rusų, anglų ir prancūzų kalbomis bei dėsto senovės egiptiečių (koptų), asirų babiloniečių (akadų) ir senovės graikų kalbas.

EHU informacija