Marijos Stanulytės nuotr.

Šiandien „Dienos nuotraukos“ rubrikoje jaunos fotografės Marijos Stanulytės įspūdžiai iš Islandijos.

Marijos Stanulytės nuotr.

Žvilgsnį sustabdanti Islandijos žemė, daugelį sužavi atspalvių ar reljefo įvairove. Pirmąją savo klajonių dieną pajaučiau ypatingą vandens ir žemės santykį. Vanduo tarsi neturi neįmanomo kelio, jis įvairiausiais pavidalais vienu metu – nuo sustingusio ledyno iki trykštančio geizerio. O dar spalvos!

Marijos Stanulytės nuotr.

Šalia mažų burbuliuojančių geizeriukų, eidama pamačiau mažus žemės kupstelius su akmenukais ant jų. Taip ir norėjosi juos nuspirti į šalia esantį Laugarvath ežerą. Susilaikiau. Grįžusi, vietinių paklausiau apie kupstelius. Jie juokėsi. Ir papasakojo, jog ten kepama duona. Tada jau aš juokiausi, buvau girdėjusi apie pūdytą ryklį, avies galvas, bet apie duoną kepamą žemėje?

Marijos Stanulytės nuotr.

Ir iš tikrųjų, taip vietiniai Laugarvath miestelio gyventojai žymi vietą, kur apie 30 cm gylyje kepama duona. Šis unikalus kepimo receptas keliauja iš kartos į kartą ir islandas Sigurður Rafn Hilmarsson jį paveldėjo iš savo mamos.

Marijos Stanulytės nuotr.

Duona kepama 24 val. burbuliuojančioje geoterminėje duobėje. Ši duona man labiau priminė pyragą. Bet Sigurður neslepia – ši duona skiriasi nuo kitų dėl to, jog į ją dedama šiek tiek daugiau cukraus, nei į įprastines duonas. Todėl ypač skanu ją valgyti šiltą su rūkyta lašiša. 

Marijos Stanulytės nuotr.

Nuotraukų autorė taip pat rekomenduoja trumpą video filmuką apie duonos kepimą Islandijoje: