EPA nuotrauka

BBC pranešė, kad eidamas šimtuosius metus mirė garsus amerikiečių pamokslininkas Billy Grahamas, laikomas teleevangelizmo tėvu. Jis mirė savo namuose, Šiaurės Karolinos valstijoje.

1918 m. gimęs vyras įtikėjo Kristų ir tapo baptistu būdamas šešiolikos. Pastoriumi buvo įšventintas dvidešimt vienerių. B. Grahamo pamokslininko karjera truko daugiau nei šešis dešimtmečius. Pats skaičiavo, kad gyvai skelbė Kristų 210 milijonų žmonių visame pasaulyje, dar daugiau milijonų pasiekė per televiziją ir radiją. Pamokslinkas aplankė daugumą pasaulio šalių, keletą kartų buvo atvykęs į Sovietų Sąjungą. Ankstyvuoju laikotarpiu jo pagrindinė auditorija buvo vidurinės klasės atstovai, konservatyvūs baltaodžiai, tačiau pilietinių teisių judėjimo metu B. Grahamas pasisakė prieš afroamerikiečių segregaciją ir bičiuliavosi su Martinu Lutheriu Kingu, nors sutardavo ne visais klausimais.

JAV B. Grahamas buvo vienas labiausiai gerbiamų religinių autoritetų. Jį asmeniškai pažinojo ir prireikus kreipdavosi JAV prezidentai nuo Harry S. Trumano iki Baracko Obamos.

1981 metais žymusis pamokslininkas pirmą kartą susitiko su šv. popiežiumi Jonu Pauliumi II, ir jie kalbėjosi „kaip seni bičiuliai“. B. Grahamas yra pasakojęs, kad po pokalbio, prieš jiems išsiskiriant, popiežius sugriebė jį už palto atlapų ir tarė: „Klausyk, Grahamai, mes esame broliai.“ Jonui Pauliui II mirus, pamokslininkas sakė, kad jam buvo didelė garbė ne sykį jį susitikti Vatikane ir visuomet prisiminsiąs popiežiaus asmeninę šilumą bei gilų susidomėjimą jo tarnyste. 

Dievo ambasadoriumi ar visos Amerikos pastoriumi skambiai vadintas pamokslininkas išleido kelias dešimtis religinių knygų. Lietuvių kalba galite skaityti jo knygą „Ramybė su Dievu“ (Crossmedija, 2017).

Biografija „Dievo ambasadorius“ baigiama tokiais jo žodžiais: „Vieną dieną išgirsite ar perskaitysite, kad Billy Grahamas mirė. Netikėkite nė vienu žodžiu. Būsiu dar gyvesnis, nei esu dabar. Tik būsiu pakeitęs adresą. Gyvensiu Dievo akivaizdoje.“ 

Billy Graham Evangelistic Association nuotrauka

Billy Graham Evangelistic Association nuotrauka

Billy Graham ir Jonas Paulius II. Billy Graham Evangelistic Association nuotrauka

Pamokslininko klauso JAV prezidentas Bill Clinton su žmona Hillary, 2005 m. Niujorke. EPA nuotrauka