Oskaras Koršunovas. Gintaro Sodeikos operos „Post futurum“ repeticija. Martyno Aleksos nuotr.

Kovo 2, 3 ir 10 dienomis Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre laukiama Valstybės atkūrimo šimtmečiui dedikuotos kompozitoriaus Gintaro Sodeikos operos „Post futurum“ premjeros. Su šiuo scenos veikalu rankoves atsiraitoję draugiškai pluša net keturi Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatai: rašytojas Sigitas Parulskis, režisierius Oskaras Koršunovas, scenografas Gintaras Makarevičius ir muzikos vadovas Robertas Šervenikas.

Kompozitorius G. Sodeika yra sakęs, kad parašyti operą – darbas, sudėtingumu prilygstantis debesų žemėlapio perkėlimui ant žemės. S. Parulskio parašyto „Post futurum“ libreto pagrindiniai veikėjai Dievas ir Šėtonas taip pat liudija, kad operos sukūrimas tolygus naujo pasaulio sukūrimui.

Apie tai, kaip jiems sekėsi drauge kurti naują pasaulį, G. Sodeika ir S. Parulskis visiems pageidaujantiems Vilniaus knygų mugės lankytojams sekmadienį, vasario 25-ąją, 11.30 val. pasakos Muzikos salėje, įsikūrusioje senajame „Litexpo“ pastate. Pokalbį moderuos muzikos apžvalgininkas Ramūnas Zilnys.

Vilniaus knygų mugėje pirmą kartą galima įsigyti bilietų į Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro spektaklius. Jiems (taip pat artėjančios premjeros bilietams) bus taikomos specialios mugės nuolaidos. LNOBT stendą 1.K03 visomis mugės darbo dienomis galite rasti tos pačios Muzikos salės Klasikos alėjoje.

Gintaro Sodeikos operos „Post futurum“ repeticija. Martyno Aleksos nuotr.
Oskaras Koršunovas. Gintaro Sodeikos operos „Post futurum“ repeticija. Martyno Aleksos nuotr.
Liudas Norvaiša ir Rafailas Karpis. Gintaro Sodeikos operos „Post futurum“ repeticija. Martyno Aleksos nuotr.
Žygimantas Galinis. Gintaro Sodeikos operos „Post futurum“ repeticija. Martyno Aleksos nuotr.