Šiandien, kovo 1 d., 17 val. Vilniuje, Verslo centro K29 atriume, atidaroma menininkų Linos Beržanskytės Trembo ir Simono Gutausko tapybos paroda, kuri veiks iki balandžio 1 d.

Parodoje eksponuoju naujausius 2017–2018 metų tapybos darbus. Savojo romantizmo ir simbolių, ženklų kalba, savomis vidinio matymo spalvomis atsiveriu kūryboje išjautimais būsenų, jausmų, emocijų, tarsi vedama pasąmoninio srauto gilyn, į manąją egzistencinę erdvę.

Būna, kad ryte bėgu į studiją, tarsi nešama idėjos, susigalvojusi net naujo ciklo pavadinimą, tarsi jau matau kontūrus naujo darbo... Bet, atsistoju prie molberto, paimu teptuką, ir jis išsitaško šio akimirksnio spalvomis. Per kūrybą ateina atsakymai sau pačiai ir žiūrovui apie būties trapumą, svarbą, čia ir dabar akimirkos, sapnuose gaunamą informaciją apie praėjusius, o gal ir būsimus gyvenimus. Ar yra praeitis ir ateitis, ar tik ši akimirka valdo Visatos dėsnių siunčiamus patyrimus, išgyvenimus, kaip šią ir vienintelę būseną. Man neįdomios išgalvotos idėjos ar temos, kurios neišgyventos, nepatirtos, dirbtinos. Man svarbiausia, kai žiūrovai prieina ir sako man, kad jaučia tą pačią būseną, tą pačią pergyventą džiaugsmo ar skausmo išraišką, perteiktą kūrinyje. Vadinasi, savo išpažintį darbuose atlieku sąžiningai, per save ir su meile pasauliui. Gal kūryba mes galime gydyti save, kitus ir pradėti sveikti?

Man pačiai turi būti įdomu tai, kas atsiranda drobėse, tai turi mane užvesti, iškapstyti vis naujas slypinčias galimybes, per kurias tas žaidimas spalvomis ir įvairiomis išraiškos formomis tęstųsi ir vestų.

Lina Beržanskytė Trembo

Lina Beržanskytė Trembo „Prisikėlimas 2“ (120 x 80, al., dr., 2018 m.).
Lina Beržanskytė Trembo „Būsena pavasaris“ (100 x 90, al., dr., 2018 m.).
Lina Beržanskytė Trembo „Atgarsis“ (90 x 90, al., dr., 2018 m.).
Lina Beržanskytė Trembo „Ateinanti šviesa“ (90 x 90, al., dr., 2018 m.).

Menininkas Simonas Gutauskas šioje parodoje parodys jau anksčiau eksponuotus paveikslus iš ciklų „Seni parkai", „Sodai“. Bus eksponuojami ir nauji, niekur iki šiol nerodyti kūriniai.

Esu ištikimas savo tapybos braižui, nesivaikau naujų ir įdomių tendencijų. Man visada svarbu užkabinti gilesne prasme idėją, užkoduoti raktą simbolių jūroje. Stengiuosi, kad tapyba skambėtų, kiekvienas potėpis, spalva rastų savo vietą, visuma turėtų spalvinę jėgą ir prasmę.

Nežemiškuose toliuose žiūrovai ras ir sau artimus prisiminimų, sapnų, svajonių, jiems brangių vietų perliukus.“

Simonas Gutauskas

Simonas Gutauskas „Rožių įlanka“ (120 x 80, al., dr., 2018 m.).
Simonas Gutauskas „Rūkas“ (80 x 120, al., dr., 2018 m.).
Simonas Gutauskas „Krantas“ (80 x 120, al., dr., 2018 m.).