Milda Vainiutė

Nuotraukos autorius Vygintas Skaraitis/BFL 
© Baltijos fotografijos linija

Šiandien teisingumo ministrė Milda Vainiutė informavo Ministrą pirmininką Saulių Skvernelį, jog priėmė sprendimą trauktis iš užimamų pareigų.

„Suprantu ir gerbiu ministrės sprendimą susiklosčiusioje situacijoje. Esu dėkingas jai už darbą ir pradėtas esmines reformas, kurių ilgus metus iki tol niekas neragino ir nemėgino įgyvendinti, nors tikrai puikiai žinojo apie įsisenėjusias problemas „Registrų centre“, įkalinimo įstaigų sistemoje bei kitur“, – sako premjeras.

Vyriausybės vadovas pabrėžia, jog nėra jokių duomenų apie ministrės sąsajas su galimomis korupcinėmis apraiškomis Kalėjimų departamento ar ministerijos veikloje. „Vertinu jos darbą ir progresyvius žingsnius pertvarkant Kalėjimų departamentą, kitas ministerijai pavaldžias įstaigas, taip pat kokybiškai rengiant svarbius teisės aktus“, – teigia S. Skvernelis.

Pirmadienį iš pareigų pasitraukė ir Raimondas Bakšys, teisingumo viceministras. Spaudos konferencijos metu premjero patarėjas Skirmantas Malinauskas ir Teisingumo ministerijos darbuotoja Rasa Kazėnienė apkaltino jį trukdant vykdyti auditą kalėjimų sistemoje.