Unsplash.com nuotr.

Nuo 2018 m. vasario 15 d. „Bernardinai.lt“ ir „Geri norai LT“ pradėjo vykdyti ES remiamą projektą „Daugiau negu daiktai“.

Šiuo projektu bus bandoma keisti paplitusią nuostatą, jog ES fondų skiriami pinigai yra tik laikina parama, o ne grąžą turinti duoti investicija, tiek socialinių verslų kūrėjų tikslinėje grupėje, tiek palčioje visuomenėje. Toks požiūris – ypač opi problema socialinių investicijų srityje, kur grąža yra bene sunkiausiai pamatuojama. Investicinėmis lėšomis finansuojamos veiklos traktuojamos kaip trumpalaikės socialinės gerovės injekcijos, kurių rezultatai greitai išgaruoja ir savo vietoje palieka tik finansiškai netvarius sprendimus.

Pažindinant Lietuvos visuomenę su geraisiais socialinių verslų pavyzdžiais ir socialinių verslininkų bendruomenėse diskutuodami apie būdus matuoti arba užtikrinti socialinę ir finansinę grąžą, bus siekiama prisidėti prie šios problemos sprendimo. Ši socialinė kampanija susidės iš vaizdo klipų apie socialinius verslus ciklo, socialinių lyderių pusryčių ciklo ir konferencijos. Kampanijos tikslas – skatinti visuomenę galvoti apie socialinių fondų lėšas kaip apie investicijas, o ne kaip apie paramą, ir prisidėti prie Komunikacijos strategijos „Lietuva, kurią mes kuriame ES investicijomis".

„Bernardinai.lt“ džiaugiasi šį projektą vykdydami kartu su „Geri norai LT“ – organizacija, padedančia verslams ir nevyriausybinėms organizacijoms inicijuoti ir įgyvendinti projektus, stiprinančius Lietuvos NVO sektorių bei didinančius socialinės atsakomybės suvokimą šalyje. Puikiai išmanydami socialinio verslo pasaulį tiek Lietuvos, tiek Europos kontekste, „Geri norai LT“ Bernardinams, kaip viešo informavimo priemonei, bus ypač vertingas partneris skleidžiant projekto žinutę.

Projektas dalinai finansuojamas Europos Socialinio fondo lėšomis.